2016’da Hayatınızı Organize Edebilecek 3 Basit Öneri

Bu yazımda yeni yılda organize olmanıza yardımcı olacak bazı mobil uygulamalarla karşınızdayım.
Her şeyden
önce eğer gelen kutunuz dolup taşmışsa, ardiyeniz işe yarar şeylerin kaybolup durduğu bir yer hâline geldiyse ya da sadece bütün aile fotoğraflarınızı organize etmek istiyorsanız… bir seferde tek problem seçin ve adım adım ilerleyin.

Google Inbox ile hayatınızı basitleştirip organize edin

E-postalar için bir Gmail uygulaması olan Google Inbox’ın hayranıyım. Inbox’ı Android ya da iOS için indirebilirsiniz. Gmail’in en iyi özelliklerini sunuyor, ayrıca telefonumda sürekli kullandığım daha da fazla özelliği ekliyor.

organize eden inbox gmail
Tıpkı Gmail’in
internet hizmeti gibi, Inbox e-postalarınızı “Gruplar” altında listeliyor. Gelen kutunuzun üst kısmında Promosyonlar adıyla etiketlenmiş, internet sitelerinden, mağazalardan ve çevrimiçi servislerden gelen haftalık – eğer gerçekten şanssızsanız günlük – reklamlarla dolu bir sekme var. Alışverişler ve geziler de kendi gruplarına sahip, ayrıca istediğiniz her şey için gruplar oluşturabilirsiniz… okul e-postaları, kedi fotoğraflarının olduğu e-postalar yollayan arkadaşlardan oluşan bir grup… ana fikri anladınız.

Her gruptaki en yeni ve en önemli e-posta vurgulanıyor. Üç yıl önce bir şey satın aldığınız mağazadan yedi tane e-posta görmek, e-posta adresinin yanındaki Abonelikten Çık kelimesini bulmak için iyi bir hatırlatıcı olacaktır. Tıkladığınızda size “Bu mağazadan/internet sitesinden/benzeri kaynaklardan aynı tür mesajların alımının durdurulmasını istediğinizden emin misiniz?” gibi bir soru sorulacak. Eğer mavi abonelikten çıkma butonuna basarsanız… gelen kutunuzdan biraz reklam kirliliğini ortadan kaldırmış olursunuz. Güzel!

Uygulamanın sağ alt köşesindeki kırmızı artı butonuna basarsanız en sık kullandığınız e-posta adreslerinin bir listesiyle birlikte içinde bir parmağa dolanmış ipin olduğu küçük bir mavi buton göreceksiniz. Bu hatırtatıcı butonu gelen kutunuzun üstüne ara, e-posta at, mesaj at, oku, kontrol et gibi eylemleri ya da arabanın yağını değiştir ve muhasebeciyi ara gibi ihtiyacınız olan herhangi bir şeyi yazabileceğiniz yapılacaklar hatırlatıcısı koyacaktır. Mutlaka deneyin! E-postanızı kontrol altına almak yeni yıla başlamak için harika bir yoldur.

Trello ile hayatınızı düzene koyun

Gelen kutunuzdan daha fazlasını düzenlemeye mi ihtiyacınız var? Trello ‘yu deneyin. Teknik olarak Trello profesyonel düzeyde bir proje yönetim aracı, ama ev işlerinden aile toplantısına kadar her şeyi organize etmek için harika olan büyük, okuması kolay görsel listeler de oluşturabilir. İlk olarak ofiste kullanmaya başladım ama sonra ev etrafındaki büyük projeler için de ideal olduğunu fark ettim.

organize eden trello

Trello hesabına ücretsiz olarak sahip olabilirsiniz. Sonra bir pano oluşturabilir ve Kamyon Projem gibi bir ad verebilirsiniz. Ayrıca panonun içerisinde Motor, Süspansiyon, Kaporta ve benzeri listeler oluşturabilirsiniz… ana fikri anladınız. Daha sonraysa listelere kartlar ekleyebilirsiniz: Yağı boşalt, soğut, motor kaldıracını bağla, transmisyonu sök, motor yatağını gevşet, motor kaldıracını bağla… Herhangi bir adımı unuttunuz ya da listeye eklemeniz gereken yeni bir şeyle mi karşılaştınız? Hemen yeni bir kart ekleyin ve bu listede mi yoksa başka listede mi, nerede olmasını istiyorsanız oraya sürükleyin. Karta tıklamak sizin ya da takımınıza davet ettiğiniz herhangi birinin yorum yapmasını, teslim tarihi oluşturmasını ve dosya eklemesine imkan tanır. Gerçekten iyi, ayrıca tarayıcısı olan her yerde çalışabiliyor. İsterseniz Android ve iOS için olan uygulamaları da indirebilirsiniz.

Eğer daha basit bir şey arıyorsanız hem Wunderlist hem de ToDoist yapılacaklar listesi oluşturmakta ve proje yönetiminde iyidir… Ayrıca mutfak masasında unuttuğunuz not defterinin aksine onlara telefonunuzdan ulaşabilir, ailenizle ya da arkadaşlarınızla görev paylaşabilir ve hatırlatıcılar ayarlayabilirsiniz.

mSpy ile sevdiklerinize daha etkili, daha az vakit harcayarak göz kulak olun

Hayatınızı düzene sokmak işin yalnızca bir bölümünü oluşturuyor. Özellikle sorumlu ebeveynler olarak çocuklarımızın hayatını da kendimizinkiyle birlikte düzene sokmak onları sorumlu birer ebeveyn hâline getirmek için çok önemli.

MSPY DENEYİN

Ama çocukların ya da sevdiğimiz diğer kişilerin hayatlarını nasıl düzene soktuklarını, cep telefonlarını üretken mi boşu boşuna mı kullandıklarını takip etmek çok usandırıcı bir çaba olabilir ve 2016 yılında değerli vaktinizi ve sabrınızı buna harcamanızı istemeyiz.

Bu konuda yardıma ihtiyacınız varsa size kesinlikle mSpy’ı kullanmanızı öneriyoruz. mSpy sayesinde çocuklarınızın telefonlarını alıp içini dakikalarca, belki de saatlerce kurcalamadan, internetten ulaşabileceğiniz kontrol paneliniz üzerinden kontrol edebileceksiniz. Arama kayıtları, telefon defteri, internet geçmişi, SMS’ler, Gmail ya da diğer e-posta içerikleri, Whatsapp, Facebook Messenger, Snapchat, Viber, Telegram gibi popüler anında mesajlaşma uygulamaları, sosyal medya hesapları bütün detaylarıyla kontrol panelinden ulaşılabilir olacak.

organize eden mspy

Üstelik sadece bunları görüntülemek yapabileceğiniz tek şey değil. Arama engelleme, GPS üzerinden konum takibi, uygulamalara ve internete sınırlama getirme gibi uzaktan müdehale araçlarını da kullanabileceksiniz. Android ve iOS işletim sistemlerine sahip bütün mobil cihazlara mSpy ‘ı yükleyebilir ve anında internetteki kullanıcı panelinden takibe başlayabilirsiniz. Sanırım size kazandıracağı vaktin ne kadar fazla olacağını, içiniz tamamen rahatken daha üretken alanlarda bu vakti değerlendirmenizin mümkün hâle geleceğini tahmin edebiliyorsunuzdur.

Umarız bu araçlardan en azından biri yeni yılda organize olmanıza yardımcı olacaktır… Biliyorum çünkü benim için işte ve evde inanılmaz bir değişim yaşattılar.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *