Çocuk Takip Programı [2020]

Telefon Takibi İçin Neler Gerekli?

Bunun için özel olarak geliştirilen yazılımlar bulunmaktadır. Çocuklarınızı aramanız ya da fiziksel olarak etraflarında bulunmanız gerekmeden, hatta haberleri bile olmadan bu yazılımlar sayesinde onları takip edebilirsiniz. Tek yapmanız gereken çocuğunuzun telefonuna birkaç dakikalık fiziksel erişim sağlayarak kolaylıkla halledebileceğiniz çocuk takip programı indir ve kur işlemini gerçekleştirmektir.

Çocuğunuzun cihazının işletim sistemine bağlı olarak Android takip programı ya da iPhone takip programı kullanmanız gerekebilir; ama piyasadaki kaliteli çocuk takip programları popüler mobil işletim sistemlerini bir arada desteklediği için tek bir satın alma işlemiyle bu iki takip programına birden sahip olacaksınız.

Bu işlemleri hallettikten sonraysa size tahsis edilen kullanıcı paneliniz üzerinden toplanan bütün bilgileri görebilirsiniz.

Ebeveyn Takip Programı

Takip Programı İle Elinize Geçecek Bilgiler

Yükleme işlemleri çoğu takip programında benzer şekilde halledilebilmesine karşılık bütün takip programlarının aynı hizmeti verdiğini söyleyemeyiz. Kimisi bir çocuk takip programı olarak çok uygun araçları sunarken, kimisiyse bu alanda yetersiz özelliklere sahip olabilmektedir.

Bu konuda size piyasanın en iyi takip çözümlerinden birini sunan mSpy‘ı öneriyoruz. Öncelikle bu yazılım sayesinde yüklediğiniz cihazdan edinebileceğiniz bilgileri kısaca listeleyelim:

  • Gelen ve giden arama takibi

  • SMS ve e-posta izleme

  • Whatsapp, Viber, Skype, Snapchat gibi sohbet programlarını izleme

  • GPS konumunu izleme

  • Paylaşılan ya da depolanan fotoğraflara ve videolara erişme

  • İnternet geçmişini görüntüleme

  • Bağlanılan wi-fi adlarını görüntüleme

  • Telefona kurulan oyunları ve uygulamaları görme, engelleme

  • Telefondan girilen şifreleri öğrenme

mSpy’ın bunlar dışında daha pek çok özelliği var ama bizce bunlar çocuk takibi için en çok yararlanacaklarınız. Bu özellikleri tek başlarına ya da birbirleriyle uyumlu bir şekilde kullanarak takip edebileceklerinizin sınırı sadece ihtiyaçlarınız olacak.

Çocuk Takip Programı ile Kazanacaklarınız

Üstelik cihazın içerisinde gerçekleştirilen sohbetlerden, multimedya paylaşımlarından, internet geçmişinden ve uygulamalardan çok daha fazlası hakkında bilgi toplayabileceksiniz. Örneğin aynı yazılımı öğrenci takip programı olarak da kullanabilirsiniz. Yukarıda değinmediğimiz coğrafi çevreleme özelliği sayesinde çocuğunuz okula gittiğinde ya da çıktığında bildirim alabilir, ders saatlerinde okulu terk etmediğinden, evden çıkınca okula hangi sürede gittiğinden haberdar olabilirsiniz. Ya da GPS konum takibi ve wi-fi adları sayesinde dolaştığı yerlerin konumuna ulaşabilirsiniz. Ani önlemler almanız gereken durumlardaysa uygulama ve arama engelleme gibi pek çok kontrol özelliği de mevcut.

Çocuklar çok kırılgan varlıklardır ama bunun farkında değillerdir. Her işin üstesinden gelebileceklerini ve henüz yeterli hayat deneyimleri olmadan kendilerinin örnek aldıkları ebeveynleri gibi birer yetişkin olduklarını düşünürler. Bu da onu koruyup kollamak isteyen sizlerle aralarına mesafe girmesine neden olabilir. Aranızdaki bu mesafeyi kapatmak için bir çocuk takip programı kullanabileceğiniz gibi, yanlış olan yöntemi tercih ederek çocuklarınızı hiç yalnız bırakmayabilir ya da sürekli telefonla onları arayarak kontrol edebilirsiniz.çocuk takip programı

Ama ikinci olarak bahsettiğimiz bu yanlış tutum aranızda çatışma yaratabileceği gibi çocuklarınızın ileride kendilerine güveni olmayan birer yetişkin olmalarına sebep olabilir. Ayrıca yaşanacak stres ve vakit kaybı sizi uzun vadede oldukça yıpratacaktır. Bizim size önerimiz mutlaka göz kulak olma işlemini çocuk takip programları ile yapmanız. Bu sayede onlara tanıyacağınız alan sayesinde kendi kararlarını kendileri alabilen, sorumlu birer yetişkin olmalarını onları yalnız başlarına bırakmadan sağlayabilirsiniz.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *