Kötü telefon davranışları nasıl ayırt edilir ve başa çıkılır?

Dünyada akıllı telefonla çocuğunuzu serbest bırakmak ebeveynlerin duyguları üzerinde hem yararlı hem de zararlı bir olasılıktır. Bir yandan, şimdi daima açık bir iletişim hattına sahipsiniz böylece çocuğunuzla her zaman iletişim kurabilirsiniz ve o da aynı şekilde. Ve çocuğunuzun sizinle iletişime geçebileceğini biliyorsunuz ya da hatta her ne zaman ihtiyaç duyarlarsa 112 arayabilirler.

Diğer taraftan mobil bir telefona ya da cihaza sahip olmak – kötü uygulamalar, oltalama web siteleri, yabancılarla olası temas gibi tehlikelerden bahsetmeden – aşırı kullanım gibi gizli tehlikelere karşı sizin ve çocuğunuzun tetikte olması anlamına gelir. Akıllı telefon meraklısı ebeveynlerin mümkün olan en iyi şekilde telefonun kullanıldığından nasıl emin olabileceklerine dair az sayıda öneri buradadır.

Faturayı takip edin

Pek çok mobil servis sağlayıcı hesap sahibinin fatura detaylarını eş zamanlı, çevrim içi görmesine izin verecektir. Fatura üç, dört veya 5 haneli sayılar haline gelmeden önce, hesaba yazılan her faturalandırılabilir uygulamayı, zil sesini vs. görebilmeniz gerekir.

Akıllı Telefon Aile Toplantısı ve Neler Görüşülecek

Uyarıları düzenleyin

Çocuğunuzun telefonunu satın aldığınız zaman, çocuğunuzun telefonu için uyarıları değişiklik yaparak uygun hale getirmenize yardım etmesi için servis sağlayıcı ile çalışın. Bir çocuğun telefon hattı belirli bir orandaki sesli dakikaları, mesajları, veri kullanımını veya hatta satın almaları/indirmeleri aştığı zamana göre ebeveynlerin uyarıları düzenlediğini görmek yaygındır.

Konuşun ve dinleyin

Telefonlarının kullanımı ve kurallara riayetleri (ya da kuralları ihlalleri) bağlamında ortaya çıkabilen hayatlarındaki devam eden herhangi bir problemi ve bir telefona sahip olmak için çocuğunuzun güdüsünü anladığınızdan emin olun. Eğer çocuğunuzun kurallarınızı ihlal ettiğinden şüphe duyarsanız veya ihlal ettiğini tespit ederseniz sorunu onlarla görüşün.

Akıllı Telefon Aile Toplantısı ve Güvenlik Sorunları

Önceden sonuçları bildiriniz – daha sonra ihtiyaç olduğu kadar onları zorlayınız

Eğer onlar kuralları ihlal ederlerse ne olacağını önceden onlara kısa bilgi verdiğiniz zaman çocuklara kendini kontrol etme gücü öğretilir. Bu sizi konumlandırır böylece eğer telefona el koymak ya da telefonu kapatmak zorunda kalırsanız kaba, kötü ebeveyn olma durumunuz azalır ve kural(lar)ı ihlal etmeyi seçmelerinin sonucu olduğunu bilerek, bu sonucu seçtiklerini kızınıza veya oğlunuza hatırlatmanıza bu durum izin verir.

Akıllı Telefon Aile Toplantısı. Devamı

Bir şey: bu dersin gücünü etkisizleştirirsiniz ve eğer sonuçları daha sonra pazarlık ederseniz ya da kural ihlallerini ihmal ederseniz bir sürü mızmızlanmaları, yalvarmaları, istekleri kendinizi duyarken bulmaya katlanırsınız, bu durumda daha sonra onları tekrar kabul ettirmeyi deneyin. Öyleyse kuralların yönetmesine izin verin ve önceden düzenlediğiniz sonuçları tatbik ediniz. Bu sizi sıkıntıdan ve pohpohçuluktan kurtaracak ve kendi telefonlarının kaderini kontrol ettiklerinin bilgisi dahilinde çocuğunuzun kendini güvende hissetmesine izin verecek.

Devamı okumak için tıklayın.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *