Site Engelleme Yazılımları ne işe yarar?

Bilgisayarlar ve cep telefonları artık hayatımızın ayrılmaz bir parçası. Bizi bu cihazlara bağlayan en büyük etken ise çağımızın en çok kullanılan ve hiç eskimeyen teknolojik yeniliği; internet.

Doğar doğmaz tabletlerle, internetle, bilgisayarlar büyümeye başlayan yeni nesil, ofiste çalışırken bile tutkuyla bağlı olduğu sosyal ağlara girmekten kendini alıkoyamayan çalışanlar nedeniyle yeni nesil çözümler üretmek de zorunluluk halini alıyor. Durum böyle olunca hem çalışanların hem de çocukların bilgisayarları üzerinden ulaşabildiği zararlı içeriği engellemek ebeveynlere ve yöneticilere kalıyor. Bu alanda üretilen yeni nesil site engelleme çözümlerine ve ne işe yaradıklarına bir göz atalım.

İnternetle ilk tanıştığımız yıllarda ne çocuklarımızın güvenliğini sağlamak ne de çalışanlarımızın kontrolünü sağlamak bu kadar kolaydı. Ancak internet ortamındaki tehlikelerin artmasıyla yeni teknolojik çözümler de üretildi. Artık eskiden hayal bile edemeyeceğimiz, site engelleme 1kullanımı oldukça kolay olan çözümlerle hem çocuklarımızı hem de çalışanlarımızı kontrol edebiliyoruz. Birçok insanın sosyal ağlara tutkuyla bağlı olduğu bugünlerde yöneticiler çalışanlarının bu sosyal ağlarda zaman öldürmediğine, zararlı içeriği olan sitelerde vakit geçirmediğine emin olmak istiyor. İnternet başında çok uzun zaman geçiren çocukların ebeveynleri ise filtreleme çözümleriyle henüz küçük yaşta olan çocuklarının girebileceği siteleri kontrol altında tutmak istiyor. Bu noktada site engelleme yazılımları bu endişeleri bitiren çözüm oluyor. Site engelleme programlarıyla çocuğun ya da çalışanın göz atma geçmişi, girdiği internet sitelerinin imleri ve girmemeleri gereken sitelere ulaşmalarının engellenmesi mümkün oluyor.

Site engelleme programlarıyla çocukların güvenliğini sağlama

Site engelleme programlarının en çok gerekli görüldüğü alan yaşı küçük olan çocukları internetteki zararlı içerikten korumak için kullanılmasıdır. Çocukların internet kullanım takibi site engelleme programlarıyla mümkündür. Özellikle günlerinin büyük çoğunluğunu internet başında geçiren çocukların aileleri onların internet kullanım alışkanlıklarının takibini sağlayıp ve gerekli gördüklerinde zararlı ve kötü amaçlı içeriğe ulaşmalarını engelleyebiliyor. Böylece çocukları riskten uzak tutmak, online ortamdaki güvenliklerini sağlamak çok kolaylaşıyor.

Site engelleme programıyla çalışanların takip ve kontrolü

Site engelleme programları iş dünyasının da ilgisini çekiyor. Çünkü web-sitesine-baslamakbirçok yetişkin artık sosyal ağlardan uzak duramıyor ve zamanlarının çoğuınluğunu bu ağlarda geçiriyor. Yöneticiler iş saatlerinde çalışanlarının bu sosyal ağlarda vakit öldürmediğinden emin olmak, internet kullanımıyla ilgili geçmişlerini görmek ve gerektiğinde zararlı olarak değerlendirdikleri içeriğe ulaşmalarını engellemek istiyor. Bu noktada site engelleme hizmeti sağlayan güvenli yazılımlar profesyonellerin kullanımı için çok uygun.

Site Engelleme Yazılımları ne gibi hizmetler sunuyor?

İnternet Kullanımı Takibi

Site engelleme programları ile takip ettiğiniz kişinin hangi internet sitelerini ziyaret ettiğini görmeniz, bu sitelerin url’lerine ulaşmanız, siteleri ziyaret ettikleri zaman bilgisini öğrenmeniz mümkündür. Bunun yanı sıra internet kullanımını izleme özelliğiyle çocuklarınız ya da çalışanlarınız için uygun görmediğiniz site içeriklerini filtreleyebilirsiniz. Bu sayede çalışanların verimliliğini artırmayı garanti altına almış olursunuz. Çocuklarınızı ise zararlı online içeriklerin olumsuz etkilerinden korursunuz.

Gözatma Geçmişi

Site engelleme yazılımlarının sunduğu hizmetler arasında gözatma geçmişini görmenizi sağlaması özelliği ön plana çıkar. Bu programlar ile çocuğunuz ya da çalışanlarınız hangi siteye site engelleme 2giriyor, bu bilgiye ulaşabilirsiniz. Bir kez bu bilgiye ulaştıktan sonra da hangi zararlı içerikleri, hangi site url’lerini engellemeniz gerektiği bilgisine detaylı bir şekilde sahip olmuş olursunuz.

Web Sitesi İmleri

Çocuğunuzun ya da çalışanlarınızın girdiği internet sitelerinin imleri de, bu programların sundukları kapsamlı hizmet dahilinde size sunulur.

Web Site Engellemesi

Çocuğunuzun ya da çalışanlarınızın göz atma geçmişine ve web sitesi imlerine ulaştıktan sonra son adım zararlı olduğunu düşündüğünüz içeriklere ulaşmalarını engellemek olacaktır. Web site engellemesi birçok içerik filtreleme programı tarafından sunulan başlıca hizmettir.

En İyi Android Takip Programları

1 – mSpy mspy

Hem cep telefonları hem de bilgisayarlar için kullanılabilir takip programları sunan, izleme teknolojilerindeki yenilikçi yaklaşımıyla dikkat çeken firmanın ürünleriyle internet kullanımı takibi hizmetine kavuşmak mümkündür. İçerik filtreleme konusunda çok başarılı olan, sitesi Türkçe dilinde hizmet veren mSpy’ı yüklemek ve kullanmak çok kolaydır. Yazılım en çok tercih edilen izleme yazılımları arasında en çok tanınan, ilk sırada gelen yazılımlardandır.

2- HandyCafe Filtre handycafe-logo-opt

Sıklıkla güncellenen programın içerisinde içerik ve kelime bazlı filtreleme, uygulama bazlı engelleme, her bilgisayar için ayrı ayrı filtreleme, gelişmiş manuel filtre, tema değiştirme gibi özellikler bulunur. İnternet ortamında uygulamaya ulaşılabilir bu nedenle güvenlik konusunda dikkatli olunmalıdır.

3- Inter Filtreweb-content-filter-280px

Zararlı içerik filltreleme programlarından biri olan Inter Filtre, internet ortamındaki istenmeyen siteleri veritabanında tutarak koruma sağlar. Ayrıca bilgisayarda engellemek istediğiniz siteleri seçip engelleme işlemini gerçekleştirebilirsiniz. Bunun dışında yazılım ağdaki bilgisayarların webcam görüntülerine de ulaşabilir.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *