Akıllı Telefon Aile Toplantısı. Devamı

Konuşma ve mesajlaşma izinlerini görüşün

11-14 yaş arası çocuklar ortalama bir günde 73 dakika mesajlaşmaya harcıyor – ve sıradan bir genç (13-19 yaş) günde 50’den fazla mesaj gönderiyor! Mesajlaşma çocuklarınız ile uygun ve hızlı iletişim kurmanın bir yolunu size sunarken, arkadaşlar ile ölçüsüz ve denetlenmeyen konuşmalara da kapı açar.

Pek çok mobil sağlayıcı, mesajların oranını ve hatta izin verilen konuşma dakikalarını sınırlayan ve bir kullanıcı sınıra yaklaştığı zaman sizi uyaran planları teklif etmektedir. Çocuğunuzun yaşına bağlı olarak cezbediciliği gidermek için konuşmalarının ve mesajlaşmalarının uygun olduğu günün izinli vakitlerini basit bir şekilde isteyebilirsiniz ve diğer bütün zamanlarda telefonu toplayabilirsiniz.

Akıllı Telefon Aile Toplantısı ve Neler Görüşülecek

Bu feci birleşimin oldukça gerçek sonuçlarını ayrıntılı bir şekilde gösteren bu Gallerli bir tanesi gibi Kamu Spotlarını göstermeyi de veya bir araç içinde hareket halindeyken telefonu devre dışı bırakan Textecution ya da T-mobile’ın DriveSmart gibi hizmetlerini etkinleştirmeyi isteyebilirsiniz.

Kurallar ve Sözleşme İmzalama

Toplantının sonunda Telefon Kuralları Anlaşmasını değişiklik yaparak uygun hale getirin ve imzalayın ve evinizde göze çarpan bir yere asın. Çocuğunuza zaten güveniniz olduğu – ve bunu kaybedip kaybetmemenin ellerinde olduğu – gerçeğini tekrar ifade edin.

S+C ( Sorular ve Cevaplar )

Çocuğunuzun kişiliğini ve yaşını temel alarak bu soruları ve ifade tarzını geliştirmek için küçük değişiklikler yapmanız gerekir fakat aile toplantınız sırasında belli bir noktada iki yönlü tartışmaya onları dahil etmeyi isteyeceksiniz ve böylece onlar katkılarının değerli olduğunu hissederler ve böylelikle telefonu uygun bir şekilde nasıl kullanacaklarını anladıklarından emin olabilirsiniz.

Akıllı Telefon Aile Toplantısı ve Güvenlik Sorunları

Sormayı düşünmeniz gereken bazı soruları içerir:

  • Telefonu ne için kullanmayı planlıyorsun?
  • Nasıl yapıldığını bilmediğin, yapmak istediğin bir şey var mı?
  • Bir uygulamayı nasıl indirirsin? Eğer bunu yapmak istersen nereye gidersin?
  • Tanımadığın birisinden mesaj ya da fotoğraf alırsan ne yaparsın?
  • Bir bağlantıya tıkladığın herhangi bir zamanda web sitesinin güvenli olduğundan emin olmak için nasıl kontrol edersin?
  • Bir uygulamanın güvenli olduğundan emin olmak için ne yapman gerekir?
  • Ne iyi telefon tutumu düşünür müsün?
  • Telefonunu sessize alman ya da kapatman ne zaman gerekir? Niçin?
  • Telefonunla ilgili bana hiç sorun var mı? Konuştuğumuz telefon kuralları hakkında bana hiç sorun var mı?
  • Sosyal ağ sitelerinde paylaşmak için ne uygun ve ne uygun değil biliyor musun?

“Daha önce başka ‘Aile Toplantısı’ yapmıştık ve kurallar düzenli olarak önemsenmemişti, bu yüzden bu kez, hatta ona satın almadan önce akıllı telefonunun bakımı ve kullanımı hakkındaki kuralların taslağına 13 yaşındaki çocuğumuzun yardım ettiği bir gereksinim haline getirdik. Ve bu harika bir şekilde çalıştı. Kızımız kendimizin dahi düşünmediği kurallar ekledi.”

-Suzanna, (13 ve 9 yaşlarında) çocuk annesi, Houston, TX

Devamı için tıklayın.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *