Akıllı Telefon Aile Toplantısı ve Güvenlik Sorunları

Güvenlik sorunları. Telefonlarına ilişkin toplantı sırasında çocuğunuzla ele almanız gereken birkaç güvenlik sorunu vardır:

  • Acil durumlarla nasıl baş edilir: Çocuğunuz sizi arayabileceğinin ve araması gerektiğinin ve/veya telefonlarının acil durum arayıcısını ya da acil durumda 112 çevirebileceğinin ve çevirmesi gerektiğinin farkında olduğundan emin olun.

Gençlerin Akıllı Telefon Kullanımı

  • Güvenli gezinmek ve indirmeler. Web meraklısı bir çocuğun bunları kontrol altında tuttuğunu varsaymayın. Mobil bir cihazın daha küçük ekran boyutu kötülerden yasal web sitelerini anlatmayı zorlaştırır. Aşina olmadıkları web sitelerini tıklamaktan sakınmalarını çocuklara tavsiye edin ve yeni sitelere ve uygulamalara göz atmadan ve onları indirmeden önce sizinle onları kontrol etmelerini isteyin.

Akıllı Telefonların ve Ailenin Durumu

  • Uygunsuz içerik. Eğer çocuğunuzun telefonunun bir kamerası varsa diğerlerine uygunsuz resimler çekmemeyi, göndermemeyi ya da iletmemeyi onların anlamaları ve kabul etmeleri gerekir. Diğerlerine kaba veya tehdit edici yazılı ya da sesli mesaj göndermemeyi kabul etmeye istekli olmaları gerekiyor – bu mahiyette herhangi bir mesaj alırlarsa size haber vermeleri gerekir.
  • Çevrim içi gizlilik. Kendi gizliliğine aynı zamanda başkalarının gizliliğine saygı duymalarını çocuğunuza öğretin. Aile hakkında detayları ya da kişisel bilgileri isteyen anketlere cevap vermemeleri ya da web sitelerine kişisel bilgileri göndermemeleri gerekir. Diğer insanların kişisel bilgilerini ya da diğerleri için yüz kızartıcı olabilecek şeyleri içeren e-postaları veya mesajları iletmeyin. Diğer insanların izinleri olmaksızın resimlerini paylaşmayın ya da iletmeyin. Kendilerine nasıl davranılmasını istiyorlarsa başkalarına da aynı şekilde davranmaları gerektiğini öğretin.

Çocuğunuza Mobil Bir Cihaz Aldığınızda Yapmanız Gereken 7 Şey

  • Yabancı tehlike. Çocuklar, eğer tanımadıkları birinden ses, metin ya da resim mesajı aldıklarında size haber vermelerinin onlar için can alıcı olduğunun ve asla böyle mesajlara cevap vermemeleri gerektiğinin farkında olmalıdırlar.

Akıllı Telefon Aile Toplantısı ve Neler Görüşülecek

  • 13- 19 yaş ve araba kullanma. Aslında hepsi tehlikeli olduğunu bildiğini kabul etmesine rağmen, araba sürerken mesajlaştıklarını 13-19 yaş sürücülerin yüzde 75’inden fazlası kabul ediyor! Eğer çocuğunuz araba kullanma yaşındaysa araba kullanma ve mesajlaşmanın sonuçlarının – ve mesajlaşan bir diğer genç tarafından sürülen arabada olmanın – yüksek bir olasılıkla ölümcül olduğunu onlara ısrarla anlatmalısınız.

Ayrıca oku: telefon takip etme programı

Devamı için tıklayın.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *