Gençlerin Akıllı Telefon Kullanımı

akıllı telefon kullanımı

Bir çocuğun ilk telefonunu alması için ailelerin düşündüğü en uygun yaş:

  • 10 yaş -%22
  • 13 yaş – %14
  • 16 yaş – %14

Gençler(13-19 yaş) ve Akıllı telefon kullanımları:

  • %77 12-17 yaş gençlerin bir cep telefonu var
  • %56 8-12 yaş çocukların ebeveynleri çocuklarının

bir cep telefonu olduğunu söylüyor

  • %63 oranında genç her gün kısa mesaj alışverişi yaptığını söylüyor – %1’i haftada birden daha az mesajlaştığını söyledi.
  • %75 oranında genç sürücü araba kullanırken mesajlaştığını kabul ediyor.
  • %28 oranında genç cep telefonları vasıtasıyla birisine uygun olmayan mesaj gönderdiğini itiraf etti.

* Lookout Mobil Güvenlik ve Harris Etkileşimli Anketi,2012

* Pew Araştırma Merkezi’nin İnternet ve Amerikalıların Hayatı Projesi, Genç Anketi Nisan – Mayıs, 2011

* Ulusal Tüketiciler Birliği 8-12 Yaş Çocuklarda Cep Telefonu Kullanımı Anketi, Temmuz 2012

Anne, Baba, Bir Akıllı Telefonum Olabilir Mi?

Eğer okul çağında bir çocuğunuz varsa ve henüz bu soruyu duymadıysanız o halde hazır olun çünkü geliyor. Cep telefonu sorunu ortaya çıkmadan önce çocuklarımız lisede olana kadar beklemeye alışıktık fakat artık öyle değil. Şimdi 11 yaşındaki veya hatta daha küçük çocukların iPhone, iPod Touch ya da en gelişkin başka bir akıllı telefon ile dolaşıyor olması ender rastlanır bir şey değildir.

Bugünler de yalnızca telefon aramaları ve mesajlaşma ile ilgili endişe duymak zorunda değiliz. Şimdi akıllı telefonlar, olukça gelişmiş uygulamalar ve internete tamamen filtresiz erişim ile gelen, güçlü avuç içi bilgisayarlardır. Eğer önceden yüklenmiş programlar çocuklarınızın beğenisine göre değilse, öyleyse sorun yok- birkaç tıklama hayal edilebilir her konuyu ve etkinliği kapsayan yüzbinlerce ilave uygulamaya erişim sağlar.

Bütün bu, bugünün ebeveynleri için hem bir meydan okuma hem de bir fırsat sunar. Sadece internetin kontrolü altında olduğunu düşündüğümüz zaman, ev bilgisayarlarımızda dikkatlice yüklenen ebeveyn kontrol ve anti virüs yazılımını göz ardı ederek, her şey mobil hale gelmektedir. Bu zaman zarfında, bu mobil cihazlar öğrenmek, iletişim kurmak ve çocuklara sorumluluk öğretmek için güçlü araçlar olabilir. Bu yeni mobil çağda, ebeveynler mobil teknolojinin nasıl çalıştığını anlamak ve çocuklarına mobil güvenliği ve sorumluluğu öğretmek için adımlar atması gerekir.

The Online Mom (Çevrim içi Anne)’da dijital teknolojinin daima değişen talepleri hakkında bakıcılara ve ebeveynlere uzun bir danışmanlık geçmişimiz vardır. Biz teknolojinin küçük çocuklara sunduğu riskleri anlıyoruz fakat aynı zamanda biz onun fırsatlarını ve armağanlarını da anlıyoruz. Biz ayrıca inanıyoruz ki, eğer teknolojinin etkisini önemsememeye çalışırsak ve akıllı telefonların ve diğer cihazların bizimki için değil de diğer çocuklar içinmiş gibi davranırsak giderek dijitalleşen dünyaya çocuklarımızı düzgün bir şekilde hazırlamak imkansızdır.

Çocuklarını akıllı telefona veya başka bir dijital cihaza sahip olmaya hazırlamak için ebeveynlerin atabileceği önemli adımların ana hatlarını açıklayan bu değerli kılavuz kitabı üretmek için, lider mobil güvenlik ve emniyet şirketi, Lookout (gözcü) ile ortak olmaktan The Online Mom heyecanlıdır. Akıllı Telefon Nesli: 8-12 ve 13-19 Yaş Arası Çocuğu Olan Ebeveynler İçin Kılavuz bugünün popüler avuç içi cihazlarına gerçekçi bir bakış açısı ele alır ve aileler için her yerde mobil kullanımını daha güvenli ve daha ödüllendiren bir deneyim haline getirecek.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *