Akıllı Telefon Aile Toplantısı ve Neler Görüşülecek

Çocuğunuza ilk cep telefonunu vermek gerçekten bir dönüm noktasıdır – onlar büyüyorlar! Esasında bu, sizin neyi kabul edilebilir – ve kabul edilemez – telefon davranışı kabul ettiğiniz hakkındaki karışıklığı dahi giderirken onları ve onların cihazlarını güvenli tutan sınırları ve ilkeleri oluşturmada ve anlaşılmasını sağlamada onlarla işbirliği yapmanıza sizin için zengin bir fırsat sunar.

İşte, çocuğunuzun ilk (ikinci veya beşinci) telefonu veya diğer mobil cihazlar için aile toplantınız sırasında görüşebileceğiniz şeyler için detaylı bir kılavuz:

Güvenilir bir ilişki kurun

Olumlu bir telefon ve ilişki deneyimi için ön hazırlık yaparak toplantıya başlayın – telefonları ile onlara güvendiğinizi çocuğunuza anlatarak toplantıyı açın fakat yeni bir telefon ile sorumluluk ve belirli sınırlayıcı unsurlar gelir. Telefon yalnızca mali bir yatırım değil, bol miktarda bilgiye erişimi de sağlar. Çocuğunuza onu uygun bir şekilde nasıl kullanacağını öğretmek ilk adımdır.

Gençlerin Akıllı Telefon Kullanımı

Kuralları ele alın

Toplantının öncesinde çocuğunuzun telefon kullanımını belirlemek için önemli olduğuna inandığınız kuralların bir listesini düzenleyin – ve çocuğunuzun anlayabildiği bir dilde onları yazıya dökün. Aile toplantısının büyük bir bölümü, konuşmanın bir sonucu olarak olması gereken her ince ayarlamayı yapmaya ve kuralları görüşmeye ve gözden geçirmeye ayrılabilir böylece herkes – ebeveynler ve çocuk(lar) dahil – önceden farkında olması gereken sonuçlar ve uyarılar için herhangi bir sistemi içeren, onları yerine getirmek için devreye sokacağı yapının ve kuralların net bir anlayışıyla toplantıdan ayrılır. Hatta önemli olduklarını düşündükleri kuralları ortaya atması için çocuğunuza sormayı düşünebilirsiniz. Şaşırabilirsiniz; bazen onlar sizden daha katı olabilecekler!

Akıllı Telefonların ve Ailenin Durumu

Çevrim içi çok fazla paylaşmayı denetim altına alın

Sosyal sitelerde ve diğer web sitelerinde çok fazla bilgi paylaşımı mahcubiyete, kimlik hırsızlığına, gizlilik sorunlarına, zorbalığa ve daha fazlasına yol açabilir. Mesajlar ya da çevrim içi gönderiler vasıtasıyla paylaşmak için neyin uygun olduğunu ve neyin uygun olmadığını anlamasına çocuğunuza yardım edin. Örneğin, eğer çocuğunuz Facebook’a katılırsa okulları, doğum yılı ya da telefon numarası ve diğer kişisel bilgiler hakkında bilgiler içermemesini onlardan talep etmeyi düşünebilirsiniz. Ayrıca fazla paylaşımın neden olduğu zararın gerçek hayattaki örnekleri çocuğunuz için bir bağlama koymasına yardım eder.

Çocuğunuza Mobil Bir Cihaz Aldığınızda Yapmanız Gereken 7 Şey

(haberlerde örnek sıkıntısı yoktur. Hızlı bir arama yapın!)

“ Kişisel bilgileri paylaşmakla ilgili dikkatli olmanın önemini çocuğuma açıklamak istedim. Bu yüzden gerçek hayattan bir örnek kullanmaya karar verdim, Michael Phelps ve esrar içerken bir resmi Facebook’ta göründüğü zaman bir felaketin eşiğinde kariyerinin nasıl yalpaladığı hakkında konuştuk. Hemen anladı.”

-Alana, (11 ve 14) iki çocuklu anne, Boston, Massachusetts

Devamı için tıklayın.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *