Android nasıl rootlanır 2024?

Android root işlemi hakkında: Android cihazların çeşitliliği nedeniyle evrensel bir rootlama yöntemi yoktur. Cihazın üreticisine, cihaz yazılımına veya Android sürümüne göre farklılık gösterir. Burada en popüler cihazlar için kullanılabilen en güvenli ve zaman içinde başarısı kanıtlanmış yöntemleri sunuyoruz.

Kingoapp: Android KitKat ve Lollipop (4.X.X – 5.X)

Kingo uygulaması Windows bilgisayarlarla uyumludur, bu yüzden masaüstü veya dizüstü bilgisayarlara indirilmesi gerekmektedir. Ayrıca, hedef telefona ve bilgisayara bağlamak için bir USB kablosuna da ihtiyacınız var. Tüm işlem 15 dakikadan fazla sürmeyecek.

Kingoapp.com’un web sitesini girin ve menüden önce Android Root’a, sonra Download butonuna tıklayın. İndirme otomatik olarak başlayacaktır. Eğer başlamazsa, indirmeyi tekrar başlatmak için “restart download”a tıklayın. İndirilecek dosyanın adı “android_root.exe”. Lütfen uygulamayı yükleyin, yüklemeden sonra, “Kingo Android ROOT” ikonu görünecektir. İkona çift tıkladığınızda uygulama penceresi açılacak.

Telefon Nasıl Rootlanır

Android root kingo

Android root kingo 1

Android root kingo 2

Hedef telefonu USB kablosuyla bilgisayara bağlayın. Bağladıktan sonra, telefon ekranında herhangi bir uyarı olup olmadığını lütfen kontrol edin (bazen telefonlar bağlantı türünü seçmenizi isteyebilir – Medya aktarımı, Şarj, vb. Bunlardan birini seçin).

Kingo, rootlanacak cihaz için USB sürücüleri indirmeyi deneyecek. Bazen indirme başarısız olabilir veya fazla zaman alabilir. Bu yüzden sürücüleri elle yüklemenizi öneririz. Google’da arama yaparak sürücüleri web’de bulabilirsiniz. (Samsung USB sürücüleri, HTC sürücüleri vb.) Ayrıca Samsung Kies, LG PC Suite gibi telefonu senkronize etmek için özel bir uygulama da kullanabilirsiniz.

Android root kingo 3

Cihaz düzgün bir şekilde bağlandıktan sonra, ekranda bir Root butonu görünecektir. Buna tıklayın ve biraz bekleyin. Telefon birkaç kez yeniden başlatılacak, rootlandıktan sonra ekranda bir bildirim göreceksiniz. Lütfen bu işlem sırasında cihazın bağlantısını kesmeyin.

Android root kingo 4

Android root kingo 5

Android root kingo 6

Başarıyla rootlandıktan sonra, KingUser uygulaması hedef telefona otomatik olarak yüklenir. Yapmanız gereken tek şey, Android root erişimi isteyen tüm diğer uygulamalara izin vermek.

Kingroot (Android Root Android 4.X.X – 6.X.X)

Telefonu rootlamak için lütfen Kingroot uygulamasını indirin ve cihaza yükleyin.

Kingroot kurulduğunda sonraki adımları takip edin:

 1. Ana uygulama ekranından Kingroot ikonunu bulun ve üzerine dokunun;

 2. Android Root authorization yazan mavi ekranı yukarı kaydırın;

 3. Safe protection yazan mavi ekranı yukarı kaydırın;

 4. Purify system yazan ekranda TRY IT düğmesine tıklayın;Android root kingroot

 5. Rootlama işlemine başlamak için START ROOT butonuna basın;

 6. %100’e ulaştığında rootlama bitmiş olacak, Root Authorization‘ı seçin;

 7. Android root erişimine ihtiyaç duyan uygulamaları varsa bunlar listelenecek. Telefonda mSpy’nin kurulu olması durumunda listede Update service‘i göreceksiniz. Update service‘e tıklayın ve ALLOW‘u seçeneğini seçin. Telefonda mSpy yüklüyse ancak Update service listede görünmüyorsa telefonu yeniden başlatıp bir kez daha kontrol edin.Android root kingroot 1

 8. Önceki bölüme dönün ve sağ üst köşedeki menü çubuğunu tıklayın, listeden genel ayarları seçin

 9. Root auth penceresini ve ALLOW‘u seçin;Android root kingroot 2

CF Autoroot (Odin): (Samsung cihazları, Android 4.X.X – 6.X.X)

Rootlanma işleminin gerçekleştirilebilmesi için hedef telefonun pilinin en az yüzde 30-40’ı dolu olmalıdır. Windows tabanlı bir bilgisayara ve USB kablosuna da ihtiyacınız olacak.

1.: Lütfen, bilgisayarınıza Samsung USB Sürücüsünü (indirmek için tıklayın) veya SmartSwitch’i (indirmek için tıklayın) indirin ve yükleyin. Samsung USB sürücüsü bilgisayarınızda zaten kuruluysa bu adımı atlayabilirsiniz. (Ayrıca cihazınıza uygun bir sürücü bulmak için bu bağlantıyı kontrol edebilirsiniz: http://androidxda.com/download-samsung-usb-drivers.)

2. Telefonunuzun tam modelini tüm harf ve rakamlarla (ör. SM-G900F) ve Android sürümünü kontrol edin. Bilgisayarınıza root dosyalarını indirin ve çıkartın http://autoroot.chainfire.eu/. Bunun gibi bir klasör görmelisiniz:Android root odin

3.: Şimdi, lütfen, Samsung’unuzu KAPATINAndroid root odin 1

4. Telefonu kapattıktan sonra, indirme modunda başlatmanız gerek:

Lütfen, 5-10 saniye ses kısma + ana ekran + güç düğmesini aynı anda basılı tutun. “Download mode” aktif olana kadar.Android root odin 2

5. Download mode’da sarı üçgen şeklinde bir uyarı işareti göreceksiniz. Bu durumda, devam etmek için ses yükseltme düğmesine basmanız gerekir. https://www.youtube.com/watch?v=9zC2Xh2dNRk

6. Lütfen bilgisayarınızdaki Root klasörüne gidip Odin‘i bulun. Sağ tıklayın ve “Run as Administrator”ı seçin.Android root odin 3

7. Lütfen hedef aygıtınızı USB ile bilgisayarınıza bağlayın.

8. Akıllı telefonu bilgisayara bağladığınızda, Odin cihazı otomatik olarak tanıyacak ve sol alt panelde “Added” mesajını gösterecektir.Android root odin 4

9. Cihazınız Odin tarafından tespit edildikten sonra, PDA/AP butonuna tıklayın ve CF-Auto-Root.tar dosyasını seçin (bu dosyayı 2. adımda indirdiniz).Android root odin 5

10. Şimdi, flashlamaya başlamak için Odin’deki Start düğmesine tıklayın.

11. Flashlama, hedef cihazınızdaki rootlama işlemini tamamlamak için genellikle 30-50 saniye kadar sürer. Rootlama işlemi tamamlandığında, Odin’de “Pass” yazılı yeşil bir kutu göreceksiniz.

Bu işlem sırasında cihazınız otomatik olarak yeniden başlatılacak, lütfen endişelenmeyin! Her şey yolunda!

12. Odin’deki Pass mesajını gördüğünüzde cihazınızı bilgisayardan ayırabilirsiniz.Android root odin 6

Cihazınız artık rootlanmış olmalı. Telefonda SuperSu adında bir uygulama olmaması durumunda lütfen Google Play Store’dan SuperSu by Chainfire‘ı yükleyin.

Casus Yazılım

2 thoughts on “Android nasıl rootlanır 2024?

 1. Root icin pc sart mi? Izlemek istedigim kisinin teli samsung j5. Mspy yuklemem mumkun mu ? Ya bu root olayi baya bi sıkıntılı gibi. Bir de jailbrack gibi bi kavramdan soz etmissiniz. Muhtemelen yanlis yazdim. Biraz daha acar misiniz o konuyu ,o da root gibi olmazsa olmaz ni kavram mi : ( benim bi bilgisayarim yok da simdiden tesekkurler. Iyi calismalar

  1. Pc ya da laptopa ihtiyacınız olacak, evet samsung j5 e yükleyebilirsiniz. Jailbreak işlemi iPhone için geçerli. Root zor bir işlem değil pc yanında olursanız müşteri destek ekibi root işlemi yapar.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *