Android Root Yapmak Ne Kadar Gerekli?

keep calm android rootCasus yazılımlar takip etmek istediğiniz kişilerin Android cihazlarıyla aranızdaki mesafeyi tamamen kaldıran, bütün kaygıları ortadan kaldıran mükemmel ürünler; ama hangi casus yazılımı seçeceğinize karar vermeye çalışırken karşınıza çıkan Android root yapma zorunluluğu yüzünden çoğu kişi gibi siz de ne yapacağınızı bilememiş olabilirsiniz.

Casus Yazılımlar ve Android Root Yapma İhtiyaçları

Çoğu casus uygulama yüklenmek istenen telefona daha önce muhakkak root yapılmasını zorunlu tutmaktadır. Bir kısmıysa root yapılmamış cihazlarda da çalışabilen kısıtlı, temel özelliklere sahiptir.

Size fikir vermesi açısından root yapılmamış Android cihazlarda çalışan birkaç temel özelliği sıralayalım:

Eğer bunlardan daha gelişmiş takip özelliklerine ihtiyacınız varsa, örneğin Whatsapp ve Skype gibi sohbet uygulamalarının takibini yapmak, e-postaları takip etmek, eşzamanlı ortam dinlemesi yapmak ya da sesli görüşmeleri dinlemek isterseniz yükleyeceğiniz Android cihazı root yapmanız gerekiyor.

MSPY SATIN ALIN

Gelişmiş Casus Yazılım Özellikleri Neden Android Root Yapmayı Gerektiriyor?

Android cihazlara yüklenen uygulamalar, Android işletim sisteminin fabrika ayarları yüzünden kısıtlamalar içerisinde çalışmak zorundadır ve cihazın bütünüyle tam bir etkileşim içine giremezler. Root yapma, en basit tanımıyla cihaz kullanıcısına bütün yönetici işlevlerini açarak cihaz üzerinde tam kontrole sahip olmasını sağlar.

Casus yazılımların Android root yapma zorunluluğu işte buradan doğuyor. Normal Android işletim sistemlerinin bu kısıtlayıcı yapısı, takip işlemi için gereken gelişmiş işlevlerin çalışmasını ve cihazın gerekli kısımlarına ulaşmasını engellediği için cihazdaki root erişimini açarak casus yazılıma cihazı bütün hatlarıyla izleyebilecek özgürlüğü vermelisiniz.

Yoksa daha önce bazı örneklerinden bahsettiğimiz, normal uygulamaların erişebileceği temel özellikler dışında veri toplamanız mümkün olmaz ve cihazda yapılan diğer önemli aktiviteler hakkında bilgiye ulaşamazsınız.

Bilmeniz gerekiyor ki root işlemi gerektiren tek yazılım çeşidi casus uygulamalar değil. Google Play’de görebileceğiniz uygulamalar içerisinde bu işlemi gerektiren başka uygulamalar da var. Üstelik uzun bir süredir kullanıcılar cihaz üzerinde özel Android sürümleri çalıştırıp daha çok kişiselleştirme özelliğine sahip olmak ve cihazların potansiyelini arttırmak için uzun bir süredir cihazlarında root erişimini açmaktadır.

Casus Yazılımların Android Root Yapma İçin Sunduğu Yardım

Casus yazılımlar genellikle müşterilerine yardım etmek için internet sitelerinde Android root yapma rehberleri yayımlarlar. Ayrıca internette de bu işlem için detaylı kaynaklar bulunmaktadır. Ama çok az casus yazılım şirketi, mSpy gibi müşterilerine root yapma konusunda telefon desteği ve internet üzerinden canlı yardım hizmeti sağlamaktadır.

Özellikle root konusunda hiç deneyiminiz yoksa bu işlem sırasında cihazdaki verileri kaybetme ve işletim sistemini çalışamaz hale getirmeniz mümkün. Root işleminin cihazın garantisini bozacağını da unutmayın. Bu işlem sırasında müşteri hizmetleri ekibindeki tecrübeli birinden yardım almak işinizi oldukça kolaylaştıracaktır; ama yine işin büyük kısmı sizde bitiyor.

Peki Ya Root Yapamadığınız İçin Casus Yazılımın Gereken Özelliklerini Çalıştıramazsanız?

Bu konuda oldukça dikkatli olmalı, root yapma işleminin tamamen sizin sorumluluğunuzda olduğunu, doğabilecek sıkıntılardan casus yazılım şirketlerinin mesuliyet almayacağını bilmelisiniz. Çünkü casus yazılımlar root yapmayı zorunlu kılsalar ve size bu konuda destek sunsalar bile işlem sattıkları yazılımın kurulmasından önce, bağımsız olarak gerçekleşmektedir.

Bu yüzden çoğu şirketten para iadesi de almanız mümkün değil. Yalnızca mSpy gibi root konusunda müşterilerine elinden gelen yardımı yapmaya çalışan şirketler eğer root yapamadığınız için yazılımı çalıştıramazsanız para iadesi gerçekleştiremeyeceğini söylüyor. Casus yazılımı almadan önce, tercih listenizde olan şirketlerin müşteri hizmetlerine danışarak iade ve destek hizmetleri hakkında aklınıza takılan bütün soruları sormanızı kesinlikle tavsiye ederiz.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *