WhatsApp Mesaj Okuma: Başkasının WhatsApp Mesajlarını Okuma 2021

Gündelik hayatında sevdiklerinle haberleştiğin ve belki de en sık kullandığın uygulamalardan biri de WhatsApp. Akıllı cihazlar aracılığıyla hızlı ve kolay bir biçimde mesajlaşmanı sağlayan bu uygulama, aynı zamanda ses kaydı gönderme, konum paylaşma, fotoğraf ve video paylaşma gibi birçok işlemi yapmana da yardımcı olur. WhatsApp mesajları herkese açık değildir, bu nedenle başkasının WhatsApp mesajlarını okumak istediğinde bunu gerçekleştirmekte zorlanabilirsin.

Sevgilin senden başka kimlerle konuşuyor? Arkadaşın sana gerçekten meşgul olduğu için mi cevap vermiyor yoksa seni görmezden mi geliyor? Bu tip sorularla boğuşmak yerine, başkasının WhatsApp mesajlarını görmek için üretilmiş özel yazılımlardan faydalanabilirsin! Günümüz teknolojisi sayesinde artık başkalarının WhatsApp mesajlarını okumak çok kolay!

Başkalarının WhatsApp Mesajları Nasıl Okunur?

Başkasının Whatsapp mesajlarını okumak için birden fazla farklı yöntem bulunur:

WhatsApp Maşkasının Mesajlarını Okuma

Numarayı Gir:

WhatsApp Web

WhatsApp uygulamasını web tarayıcılarında kullanmaya olanak sağlayan WhatsApp Web, başkasının WhatsApp mesajlarını okumana da yardımcı olabilir. Bunun için o kişinin telefonunun WhatsApp Web’e bağlı olması gerekir. Bu bağlantıyı sağlamak için aşağıdaki adımları izleyebilirsin:

 • Bağlamak istediği telefonda WhatsApp uygulamasını aç.
 • Uygulamanın sağ üst kısmında yer alan üç noktaya tıklayarak ‘WhatsApp Web’ kısmına tıkla.
 • Karşına çıkacak ekranda sağ üstte yer alan ‘+’ işaretine tıkla.
 • Daha sonra web.whatsapp.com adresine git ve ekrandaki QR kodu telefona okut.

İşte bu kadar kolay! Artık bilgisayarının ekranından kolayca sevgilinin WhatsApp mesajlarını kolayca okumak mümkün!

Artıları: Ücretsiz ve hızlı bir biçimde herhangi bir bilgisayar, cep telefonu veya akıllı telefondan erişebilirsin.

Eksileri: Bu işlemi gerçekleştirebilmek için telefon şifresini bilmen gerekir. Buna ek olarak, tarayıcıya bağladığın cihaz belirli bir mesafede yer almalıdır, yani cihaz ekrandan uzaklaştıkça bağlantı zayıflar ve sonunda bağlantıyı tamamen kaybedebilirsin.

Backup Text for Whats

WhatsApp’ta yer alan tüm yazışmaları yedekleyerek farklı formatlarda kaydetmeni sağlayan bu uygulama aracılığıyla yedeklediğin tüm metinleri; düz metin, CSV, Excel ya da HTML gibi farklı formatlarda kaydedebilirsin. Dilersen aynı metinleri bilgisayarında açıp daha rahat bir biçimde okuyabilir ve bilgisayarına kaydedebilirsin. Başkalarının WhatsApp mesajlarını okuma Android’de çok daha rahat! Genellikle WhatsApp mesajları okuma ve arşivleme için kullanılan bu uygulamayı kullanmak için;

 • Google Play Store’a git.
 • Arama çubuğuna ‘Backup Text for Whats’ yaz ve arat.
 • Arama sonuçlarında çıkacak uygulamayı ‘indir’ butonuna basarak indir.
 • Uygulamayı indirdikten sonra dilediğin bir Gmail hesabını bağlayarak uygulamaya giriş yap.
 • Ana menüden yedeklemek istediğin bilgileri seç (mesajlar, fotoğraflar, ses kayıtları ya da videolardan herhangi birini seçebilirsin)

Artıları: Tamamen ücretsiz olan bu uygulama ile saniyeler içerisinde yedeklediğin tüm bilgileri e-posta yoluyla kendine iletebilir; tüm konuşmaları gününe, mesaj türüne göre ya da kişiye göre filtreleyebilirsin. Bu sayede aradığın konuşmalara kolayca erişebilirsin.

Eksileri: Bu uygulamayı kullanarak başkalarının WhatsApp mesajlarını okumak için, yine ilgili telefonun şifresine erişebilmelisin. Şayet telefonda ekran kilidi yer alıyorsa, bu uygulamayı indirerek konuşmaları yedeklemen veya kendi telefonuna mail yoluyla göndermen mümkün olmayabilir.

Telefon Takip (Casus) Uygulamaları 

Sevgilinin WhatsApp mesajlarını okumak için bir diğer yöntem ise farklı birçok versiyonu bulunan telefon takip ya da casusluk uygulamalarıdır. Bu uygulamalar aracığılıyla;

 • Telefon üzerinden konum takibi
 • Telefonda yer alan uygulamaları kontrol etme,
 • Whatsapp dahil tüm mesajları kolayca okuma ve kontrol etme gibi birçok işlemi gerçekleştirebilirsin.

Başkasının WhatsApp Mesajlarını Okuma Programı

Artıları: Play Store veya IOS olmak üzere her iki mağazadan da kolayca ilgili uygulamaları bularak takip etmek istediğin telefona indirebilirsin. Bu tür programlar gizli çalışır ve telefon sahibi tarafından görüntülenmesi zordur. Dilediğin yerden istediğin telefonu takip edebilirsin. Diğer uygulamalara oranla, bu tarz uygulamalarda yalnızca WhatsApp mesajlarını okumakla kalmaz dilediğin her uygulamayı takip edebilirsin.

Eksileri: Her ne kadar uygulama çeşitliliği bol olsa da bu tarz uygulamalar genellikle ücretlidir. Uygulamayı telefona indirmek için, sevgilinin ya da arkadaşının telefonunun şifresini bilmen gerekebilir. Özellikle ücretli uygulamalarda satın alma işleminde bilgi talep edileceğinden bu işlemi gerçekleştirmen zorlaşabilir.

Başkasının Whatsapp Mesajlarını Okuma Programı 

Arkadaşının ya da sevgilinin WhatsApp mesajlarını okumak için kullanabileceğin birçok program mevcut. Sen de kolayca tüm mesajlara erişmek istiyor ve arkadaşının ya da sevgilinin mesajlarını okumak istiyorsan bu programlara mutlaka göz atmalısın!

mSpy

Söz konusu başkalarının WhatsApp mesajlarını okumak olduğunda en popüler ve güvenilir uygulamalardan biri olan mSpy, dilediğin cihazı uzaktan izlemeni mümkün kılıyor. Bu uygulamayı hedef telefona indirerek WhatsApp’ta paylaşılan mesajları, medya dosyalarını ve yapılan tüm aramaları kolayca görüntüleyebilirsin.

Tıpkı diğer casusluk uygulamalarında olduğu gibi bu uygulama da WhatsApp ile sınırlı kalmadan, senin belirleyeceğin cihazda yer alan;

 • Tüm uygulama içeriklerini,
 • Gelen ve giden tüm aramaları
 • Cihazdan gönderilen tüm mesajları
 • Cihazda yer alan tüm imaj ve videoları
 • Cihazda yapılan tüm aramaları ve arama geçmişini

görüntülemen mümkün. Uygulamanın bir diğer önemli özelliği, uygulamayı hangi cihaza yüklersen yükle, cihaz sahibinin bu uygulamayı yüklediğini fark edememesidir. Uygulamanın ‘casus uygulama’ olarak adlandırılmasındaki en büyük sebeplerden biri de budur. Uygulamayı saklamak için, uygulamada yer alan ‘Gizle’ seçeneğini kullanman yeterli!

mSpy Başkasının WhatsApp Mesajlarını Okuma Programı

SpyBubble

Hem aileler hem de işverenler için günümüzün en gelişmiş casus programlarından biri olarak adlandırılan SpyBubble; dilediğin yerden cep telefonu takibi yapılabilmesine olanak sağlar. 7/24 hedef telefonu izleme veya kaydetme olanağı sunan programın kurulumu da kullanımı da oldukça basittir.  Üstelik yalnızca bilgisayardan değil, tablet ya da herhangi bir akıllı cihazdan bu hareketleri dilediğin an takip edebilirsin, çünkü SpyBubble asla gece gündüz çalışmaya devam eder. Uygulamanın özelliklerine detaylı olarak bakacak olursak;

 • Telefon görüşmelerini anlık olarakdinleyebilme,
 • Sesleri kaydederek telefonu bir dinleme cihazı gibi kullanma,
 • Telefona gelen ve giden tüm SMS’lerin takibi,
 • Gerçekleşen tüm aramaların kimlerle yapıldığını tespit ederek arama zamanlarını izleme,
 • Whatsapp’a gelen mesajları okuma,
 • Messenger’a gelen mesajları okuma,
 • GPS ile telefon konum takibi,
 • Tarayıcı geçmişini inceleme,
 • Anlık fotoğraf ve video takibi,
 • Telefonu uzaktan kontrol edebilme,
 • Emailleri takip edebilme,

gibi birçok farklı özellik uygulama bünyesinde kullanıcılara sunuluyor. Genellikle aileler ve iş verenler tarafından tercih edilse de cihaz takibi ve WhatsApp mesajlarını okumak için sen de bu uygulamayı rahatlıkla tercih edebilirsin.

MobileSpy

Hem IOS hem de Andorid chazlar için tercih edilebilecek en pratik telefon takip programlarından biri olan MobileSpy, hedef telefonda gerçekleşen tüm eylemlerin kolaylıkla takip edilmesini ve 7/24 izlenmesini sağlar. Canlı kontrol paneli üzerinden;

 • Gelen ve giden tüm SMS’lerin kontrolü
 • GPS üzerinden telefon konum takibi,
 • Rehberde yer alan tüm numara ve isimlerin takibi,
 • E-posta kutusundan gönderilmiş ya da gelen tüm mailleri inceleme,
 • Belirlenecek aksiyonlarla ilgili alarm kurma ve bildirim alma,
 • Cihazda yer alan tüm fotoğraf ve videoları görüntüleme,
 • İstenilen uygulamaları engelleme ya da kaldırma,

gibi birçok işlemi gerçekleştirebilirsiniz. MobileSpy’ın en önemli özelliklerinden biri de cihazı kullanan kişinin tüm silme işlemlerinin panel üzerinden hala görüntülenebiliyor olmasıdır. Yani cihaz sahibi mesajları ya da fotoğrafları silse de panel üzerinden kolayca görüntüleyebilmen mümkün. Yalnızca Android cihazlarda kullanılabilen bu uygulama, daha çok ebeveynlerin çocuklarının telefonunu kontrol edebilmesi için tasarlansa da başkasının WhatsApp mesajlarını görmek için de güvenle ve rahatlıkla kullanılabilir.

Başkalarının WhatsApp Mesajlarını Okuma Programı Nasıl Kullanılır?

Özellikle güvenlik kaygısı nedeniyle karşılıklı olarak gizlenilebilen WhatsApp konuşmalarını başka bir cihaz üzerinden takip etmek ya da okumak imkansız gibi gözükse de günümüz teknolojik imkanları bunu mümkün hale getirebiliyor. Farklı birçok uygulama ya da program aracılığılıyla artık başkalarının WhatsApp mesajlarını okumak mümkün.

Bu programların ortak özellikleri kolayca ve çoğunlukla ücretsiz olarak indirilebilmesidir. Programı kullanabilmek için ilk yapman gereken, cihazının hangi yazılıma sahip olduğunu bilmek. Bunu belirledikten sonra, arama motorları üzerinden ‘başkasının WhatsApp mesajlarını okuma ios’ ya da ‘başkasının WhatsApp mesajlarını okuma andorid’ yazarak kolaylıkla senin için en uygun uygulamayı bulabilir ve daha sonra telefonuna indirebilirsin.

Başkasının WhatsApp Mesajlarını Okuma Programları:

Yukarıda da paylaştığımız gibi, bu programları hem IOS hem de Play Store mağazalarında ücretli veya ücretsiz olarak bulabilirsin. Bu uygulamaları telefonuna kolayca indirmek için aşağıdaki adımları izleyebilirsin.

iPhone:

 1. Eğer cihazın iPhone ise, yani cihazın IOS işletim sistemine sahipse;
 2. Cihazın ana sayfasına git ve ‘App Store’ uygulamasına tıkla
 3. Arama çubuğuna bulmak istediğin uygulamayı anlatan birkaç kelime gir ve aramaya başla
 4. Karşına gelecek sonuçlar arasından seçimini yapabilirsin
 5. Seçim yaptıktan sonra uygulama ikonuna tıklayarak uygulama ana sayfasına gelebilirsin
 6. Burada uygulamanın özellikleri, paralı olup olmadığı ve ne gibi özelliklere sahip olduğu hakkında detaylı bilgi alabilirsin
 7. Sağ üst kısımda bulunan ‘İndir’ butonu ile uygulamayı cihazına kolayca indirebilirsin.
 8. İndirme işlemi öncesinde ücretli olsun olmasın senden iCloud bilgilerin talep edilecektir
 9. Eğer iCloud hesabın yoksa App Store üzerinden herhangi bir uygulama indirmen mümkün olmaz.
 10. iCloud bilgilerini girip ‘Giriş’e tıkladıktan sonra uygulama cihazına inmeye başlar.
 11. Uygulamayı indirirken mutlaka WiFi bağlantısında olduğundan emin olmalısın yoksa internet kotan hızlı bir biçimde bitebilir.

 Android:

 Eğer cihazın Android işletim sistemine sahip ise;

 1. Cihazının ana sayfasına giderek ‘Google Play Store’ ikonunu bul ve tıkla
 2. Daha sonra mağaza arama çubuğuna aradığın uygulamanın ismini yaz
 3. Seçtiğin uygulamanın sayfasına giderek uygulama hakkında daha fazla bilgi edinebilirsin.
 4. İndreceğin uygulamaya karar verdikten sonra sağ üst kısımda yer alan ‘Yükle’ butonuna tıklayarak uygulamayı indirmeye başlayabilirsin.

 İşte bu kadar basit!

Sonuç

Arkadaşına da sevgiline her ne kadar güvenmek istesen de insanlar seni yolda bırakabilir ve hayat bunlar için gerçekten çok kısa!Teknolojinin de desteği sayesinde, arkadaşlarının seni yolda bırakıp bırakmadığını öğrenmen mümkün. 

Yukarıda da bahsettiğimiz gibi kullandığın cihaz ister iPhone istersen de Android olsun, her iki cihaza da bu uygulamaları indirerek hedef telefonu izlemen ve WhatsApp mesajlarını okuman mümkün. Böylece artık kime güvenip kime güvenmemen gerektiğini de keşfetmiş olacaksın. Sana uygun programları keşfetmek için hemen şimdi önerilerimize göz at!

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *