Telefon Numarasından Konum Bulma 2024: Başkasının Konumunu Bulma

Akıllı telefonlar, tabletler, cep telefonları… Hepsi bizleri bilgi çağına hazırlamak ve bu çağın hızına ayak uydurmamıza yardımcı olmak için tasarlandı. Günlük rutin iletişimimizin bir parçası olmanın yanı sıra en önemli sosyalleşme araçlarından biri haline gelen telefonları günde ortalama 7 saate kadar kullanır hale geldik.

Telefonların hizmet ettiği başka alanlar da var, örneğin güvenliği sağlama. Bir kişi hayati aciliyete sahip bir duruma maruz kaldığında yine ilk olarak telefonuna sarılıyor. Arama gerçekleştiremese ya da hiçbir şey yapamasa dahi konumu üzerinden bu kişiyi bulmak günümüz şartlarında artık oldukça kolay. Bu nedenle; cep telefonu numarasından konum bulma günden güne daha da fazla önem kazanıyor.

Başkasının Konumunu Bulma

Bir Telefonu Numarasından Bulmak Mümkün mü?

Yukarıda da belirttiğim gibi günümüz teknolojisi artık bir telefonu numarasından bulmayı mümkün hale getiriyor. Bunun için çok karmaşık teknolojilere gerek yok. Bir adet masaüstü bilgisayar, tablet ya da akıllı telefon yardımı ile bu işlemi kolaylıkla gerçekleştirebilirsin.

Peki bu işlem nasıl yapılıyor? Tamamen bu işleme özel olarak tasarlanan yazılımlarla tabii. Üstelik bu yazılımlar cihaz numarası olmadan dahi cihazın konumunu bulma veya canlı olarak takip edebilme olanağı bile sunuyor. Sende bir kişinin telefon numarasından konum bulmak istiyorsan, bu yazılımlardan satın alabilir ve kurulumuna başlayabilirsin.

En İyi Telefon Konum Bulma Programı 2024

Telefondan Yer Tespiti

Numarayı Gir:

Satın alım yapmadna önce kararsızlık yaşayabilirsin, çünkü bu amaca hizmet ettiğini söyleyen onlarca farklı yazılım bulunuyor. İşini kolaylaştırmak için seçtiğim, bu yılın en popüler 3 telefondan konum bulma programına göz atabilirsin. Özellikleri gerçekten ilgi çekici…

mSpy

mspy

İlk olarak tüm zamanların en popüler telefon numarasından konum bulma programı olan mSpy ile başlayalım. Casus programı olarak da bilinen bu program, senin hedefleyeceğin bir telefonu anlık olarak takip etme ve telefon içerisinde verilere %100 erişim sağlamana olanak sunuyor.

Hedef telefona elini dahi sürmeden, telefonun hangi konumda olduğunu canlı olarak takip edebilir, telefona gelen ve giden tüm mesajları inceleyebilir ya da gelen giden aramaları görüntüleyebilirsin.

SpyBubble

spybubble

Başkasının konumunu bulma işlemini gerçekleştirmek için yararlanabileceğin ikinci ve en başarılı programlardan biri de SpyBubble! Herhangi bir telefon numarasına dahi ihtiyaç duymadan, canlı olarak hedef cihazı takip edebileceğin bu uygulama aynı zamanda cihazda yer alan mesajlaşma, arama ve sosyal ağlardaki diğer verileri de inceleme ya da kontrol etme imkanı sunuyor.  

Bu program aracılığıyla ayrıca yine hedeflediğin telefondaki tüm Whatsapp mesajlarını görebilir ve takip edebilirsin. Bu oldukça kapsamlı programı edinmek ve kurmak da oldukça kolay, program ise oldukça kullanışlı. Yani mutlaka denemeye değer!

Detectico Telefon Numarasıyla Telefon Takip Programı Ücretsiz

detectico 

Mevzu en iyi telefon konum bulma programları listesine geldiğinde tam manasıyla bir telefon takip uygulaması olarak adlandırabileceğimiz hem sade hem de pratik bir uygulama olan Detectico’yi bu alanda en iyi programlardan biri olarak belirtebiliriz.

Öncelikle Detectico’nin en önemli özelliği fiziksel erişim olmadan telefon takip yapılmasını sağlamasıdır. Yani, Detectico ile telefonunun konumunu göreceğiniz kişinin telefonuna diğer casus yazılımlar gibi fiziksel erişim sağlamanıza gerek yoktur.

Peki, Detectico üzerinden konum takibini nasıl yapacaksınız?

Bunu yapmak için öncelikle Detectico’nin internet sitesi üzerinden siteye kaydolmanız gerekmektedir. Kaydı gerçekleştirdikten sonra dilediğiniz ve konumunu öğrenmek istediğiniz telefon numarasını sitedeki ilgili panele girmelisiniz. Bu bilgiyi ilgili panele girdikten sonra takip etmek istediğiniz telefona Detectico bir SMS iletecektir. Detectico tarafından iletilen bu SMS’teki linke takip etmek istediğiniz telefonun sahibi tıkladıktan sonra o telefonun konumu doğrudan onu talep eden kişiye iletilmektedir.

Burada elbette konumunu öğrenmek istediğiniz kişinin açık rızasını almanız gerekmektedir. Ancak Detectico özellikle çocuklarının nerede olduğunu öğrenmek isteyen ebeveynler için çok kullanışlı bir uygulama olacaktır.

Detectico’yi satın alın

MobileSpy

Gelelim son ve belki de en şaşırtıcı programa, MobilSpy! Adından da anlayabileceğin üzere, telfeondan konum bulma işlemini mobil olarak tüm cihazlardan yapabilmene olanak sunan MobileSpy; anlık konum bulma, konum takibi ve önceki konumları inceleme gibi birçok özellik sunuyor. 

Bunların yanı sıra; cihazda bulunan mesajları okuma, sosyal ağlara sızma ve fotoğraf video gibi daha kişiler verilere erişmeyi de mümkün kılıyor. Bu program ile hedef telefonu kelimenin tam anlamıyla ”avucunun içerisinde bilebilirsin”

Telefon Numarasından Konum Bulma Programı Nasıl Kurulur?

IOS için:

İlk olarak, bilgilerini almayı istediğin telefonda iCloud yedeklemeyi aktifleştirmen gerekiyor, bu tüm süreci yönetmene yardımcı olacak. Bunu; Ayarlar>iCloud ayarları>iCloud yedekleme dizinini kullanarak yapabilirsin.

Devamında mSpy hesabına giriş yapman ve iPhone veya Pad jailbreaksiz opsiyonunu tıklayarak “ilerle” tuşuna basmalısın. Karşına bir onay ekranı çıkacak ve bu ekranda kullanacağın iCloud yedeğini seçmelisin.

Son ekrana geldiğinde işlemi tamamla ve artık hazırsın! 24 saat içerisinde dilediğin yerden izleyebileceğin kontrol panelinde görüntüleyebileceğin verileri inceleyebilir ve kontrol edebilirsin. İşte bu kadar basit!

Android için:

Başkasının konumunu bulma programları, tıpkı iPhone cihazlarda olduğu gibi Android cihazlarda da kolayca kurulabilir. İlk olarak takip etmek istediğin telefona erişimin olmalı. Telefonu aldıktan sonra, telefon içerisinde Google Play korumasını kaldıracak adımları tamamlamalısın.

 • Bunu Ayarlar >
 • Google >
 • Güvenlik >
 • Google Play Koruması dizininden yapabilirsin. 

Ardından verilen bağlantıyı izlemeniz ve “.apk” uzantılı dosyayı indirmeniz gerekir. İndireceğin bu dosya yükleme işlemini başlatacak. İşlem tamamlandıktan sonra mSpy’ın sana verdiği kayıt kodu ile yüklemeyi çok kolay bir biçimde tamamlayabileceksin.

Başka Telefona Sızma Programı Nasıl Kullanılır?

Yukarıda birbirinden farklı özelliklere sahip 3 programdan bahsettik ancak bu yazı özelinde senin asıl merak ettiğin konunun telefon numarasından konum bulmak olduğunu biliyorum. Bu nedenle, öne çıkan ve oldukça önemli olduğunu düşündüğüm bu iki özelliği biraz daha derinlemesine incelemek istiyorum. O halde başlayalım:

GPS Takibi

İlgini en çok çeken özelliğin bu olduğunu biliyorum. GPS takibi, başka telefona sızma programları arasında en popüler özelliklerden biri. Peki bu özellik neye yarıyor? Bu özellik sayesinde, hedeflediğin herhangi bir cihazı, GPS üzerinden 7 gün 24 saat takip edebilirsin. 

Tamamen konum takibi sağlayan bu özellik, aynı zamanda kişinin öncesinde gittiği konumları da inceleme ve kaydetme olanağı sunuyor. Ancak bu özelliğin aktif olması için kişinin konum servislerinin daima açık olması gerekmekte.

Ayrıca oku: whatsapp başkasının mesajlarını okuma

Coğrafi Çerçeveleme

İkinci ve bir diğer özellik ise Coğrafi Çerçeveleme. Pazarlama şirketlerince farklı şekillerde kullanılan bu özellik, casus programlar özelinde de sıklıkla tercih ediliyor. Bu özellik sayesinde hedef telfeona sanal bir sınır belirleyebiliyorsun. 

Kişi bu sınırı geçtiği anda senin belirleyeceğin cihaza bildirim geliyor böylece kişinin konumunu da öğrenmiş veya canlı canlı takip etmiş oluyorsun. Daha çok ebeveynler tarafından kullanılan bu özellik, iş verenlerin de favorisi. Ne de olsa bazen kontrolü elden bırakmamak oldukça önemli!

Telefon Numarasından Konum Bulma Programı ile Başka Neleri Görüntüleyebilirsin?

Seninle yukarıda uzun uzun paylaştığım gibi, numaradan konum bulma programları diğer adıyla casusluk programları yalnızca bu özellikleriyle ön plana çıkmıyorlar. Başka birçok özelliğe sahipler. Hemen detaylıca inceleyelim:

 • E-posta ve SMS Takibi
  Hedeflediğin cihaza gelen ve giden tüm e-postaları, bu e-postaların kimlerden ve hang zaman dilimlerinde geldiğini görüntülemene yardımcı olan bu programlar aynı bilgileri telefona gelen ve giden tüm SMS’ler için de gerçekleştiriyor. Böylece, telefona gelen herhangi bir mesajı gözden kaçırma şansın yok denecek kadar az diyebiliriz.
 • Fotoğraf ve Video İnceleme
  Yalnızca metin mesajlarıyla yetinmiyorsan ve daha kişisel bilgilere erişmek istiyorsan doğru yerdesin. Çünkü telefon numarasından konum bulma programları, hedef cihazda yer alan tüm multimedya dosyalarını (fotoğraf, video, GIF) inceleme ve takip etme olanağı sunar.
 • Arama Takibi
  Cihaza gelen ve giden tüm arama kayıtlarının takibi yanı sıra, aramaların süresi ve kimlerle yapıldığını inceleme şansına da sahipsin. Bazı programlar aramaları dinlemeni veya kaydetmeni de mümkün hale getiriyor. Yani hedef cihazı dinleme cihazı gibi kullanabilmen de ihtimaller dahilinde.
 • Whatsapp mesajlarını inceleme ve takip
  En önemli özelliklerden biri de, günümüzün en popüler ve ilgi çekici uygulamalarından biri olan Whatsapp mesajlarını inceleme ve takip imkanının sunulması. Whatsapp’a gelen tüm mesajlar, ses kayıtları, fotoğraflar ve videolar dahil olmak üzere tüm Whatsapp verilerini edinme şansına sahipsin. Artık son görülme bilgileriyle uğraşmana gerek kalmadan dilediğin tüm yazışmalara tek bir tıkla ulaşman mümkün!

Sonuç

İster güvenlik ister farklı sebeplerle olsun; günümüzde cihaz konum bilgileri oldukça büyük bir öneme sahip. Özellikle kurtarma operasyonlarında ya da kayıp vakalarında kullanılan GPS takibi aynı zamanda telefondan konum bulma işlemlerinde de kullanılıyor. 

Herhangi bir çabaya gerek kalmadan hedeflenen bir telefona ait konum başta olmak üzere birçok bilgiye erişmeni sağlayan numaradan konum bulma programları, canlı konum izleme ya da konum kaydetme gibi özelliklere de sahip.

Günümüzde birçok kişi bu programları artık yalnızca güvenlik sebebiyle değil kişisel amaçları için de kullanıyor. Tamamen yasal olan ve kişiye herhangi bir zorluk çıkartmayacak bu uygulamalar ile hedeflediğin telefona ait tüm konum bilgilerini elde etmen mümkün. Henüz keşfetmediysen mutlaka yukarıdaki ipuçlarına iyice göz atmalısın!

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *