Mesaj Yönlendirme 2024: Telefona Gelen Mesajları İnternetten Okuma

Günümüz teknolojisi her ne kadar bizleri internet uygulamalarına hapsetmiş gibi görünse de SMS’ler hala en sık kullanılan iletişim araçlarından biri. WhatsApp, Messenger gibi mesajlaşma uygulamalarına kolay bir alternatif olarak kullanılan SMS mesajları, cihazlar arası kısa mesaj gönderip almaya yarıyor.

Herhangi bir internet bağlantısına ihtiyaç duymadan iletebilen SMS mesajları, farklı operatörler tarafından uzunluklarına göre farklı şekilde ücretlendirilebiliyor. Uzunluklar ise genellikle cihazdan cihaza fark ediyor ve 1 mesajdan daha uzun bir metin gönderildiğinde mesaj uzunluğuna göre 2 ya da daha fazla mesaj olarak ücretlendirilir. 

SMS’ler kişiye özel olması sebebiyle erişilmesi zordur. Başkasının telefonuna gelen mesajları görmek için kullanılan farklı yöntemler bulunur. Bu yazımda bu farklı yöntemleri ele alacağım.

Mesaj Yönlendirme programı

Başkalarının SMS Mesajları Nasıl Okunur?

Başka telefona gelen mesajı görme, küçük bir rastlantı haricinde sana pek de mümkün görünmüyor olabilir. Peki ya istediğin bir telefona herhangi bir fiziksel erişimin olmadan bu mesajları görmenin yolları olduğunu söylesem? Evet, günümüz teknolojisi artık bunu mümkün hale getiriyor. Nasıl mı? İnceleyelim…

SMS Operatörleri

Turkcell, Vodafone ve Türk Telekom dahil neredeyse tüm operatörlerin sms yönlendirme (telefondan telefona SMS aktarma) hizmeti verdiğini söyleyebilirim. Operatörden operatöre fark edecek şekilde,  kısa mesaj aracılığıyla bu hizmeti almaya başlayabilirsin. 

Kimi operatörler bu işlem için ücret alırken kimileri ise bu hizmeti, genel hizmet kapsamında ücretsiz olarak da sunabiliyor. SMS yönlendirme işlemi istenilen zaman yine kısa SMS aracılığıyla sonlandırılabiliyor. 

 • Artıları: Hangi operatörü kullanırsan kullan ufak bir meblağ karşılığında sms yönlendirme işlemini gerçekleştirebilirsin. Bu işlem ayrıca herhangi bir uzmanlık da gerektirmiyor, yani yalnızca kısa bir SMS ile işlemi gerçekleştirebilirsin.
 • Eksileri: Bu işlemi gerçekleştirebilmek için hedeflediğin telefona erişimin olması gerekiyor. Bir kez yapılan bu işlem sonrasında iptal edilebildiği için kişi yönlendirme yapıldığını anlarsa iptal edebilir ve sen de gizliliğini kaybedebilirsin.

SMSPeeper

Hedef cihazdaki SMS’lerin izini sürmede bir diğer yöntem de SMS Peeper adlı online web sitesi. Bu site sayesinde dünyanın herhangi bir ülkesine kayıtlı herhangi bir numaraya ait mesajları online olarak okuyabiliyorsun. 

Siteyi kullanmak için öncelikle e-posta ve cep telefonu bilgilerini paylaşman gerekiyor. Bu bilgileri girdikten sonra max. 100 mesaja kadar cihazdaki mesajlara kilitli olarak erişebiliyorsun. Kilidi kaldırmak için senden istenen bilgileri eksiksiz girmen gerekiyor.

Bu bilgiler genellikle kişisel bilgileri içeriyor ve bu nedenle birçok kişi işlemin yarım adamına kalmadan işlemden vazgeçiyor. Online olarak kolayca erişim sunuyor olsa da SMSPeeper ile paylaşacağın bilgiler konusuna dikkat etmek isteyebilirsin. Bu bilgiler daha sonrasında senin isteğin haricinde kullanılabilir veya paylaşılabilir. Bunu istemiyorsan SMS takibi işlemi için farklı yöntemler aramak isteyebilirsin.

 • Artıları: Herhangi bir ücret ödemene gerek kalmadan dilediğin web tarayıcısından SMS takibi yapabileceğin bu yöntemin bütçe dostu bir çözüm sunuyor olması en büyük artısı diyebiliriz.
 • Eksileri: Birçok adıma sahip bu işlem oldukça zahmetli olabiliyor, mesajlara erişmen uzun sürebilir ve istenilen bilgileri sağlamazsan mesajlara erişemeyebilirsin. Kişisel bilgilerini paylaşmak istemiyorsan senin için faydalı bir yöntem olmayabilir.

Takip programları

Yalnızca SMS takibiyle yetinmek istemiyorsan üçüncü ve en etkili yöntem, casus yazılım olarak da bilinen casus programları olacaktır. Hedeflenen herhangi bir cihazın içerisindeki tüm programları ve verileri kontrol ederek, dilersen kaydetmeye yarayan bu programlar son yıllların en popüler uygulamalarından biri olarak da biliniyor. 

Başka Bir Telefonun Mesajlarını Okumak

Numarayı Gir:

Takip programları, hedef cihaza fiziksel erişim olmadan %100 kontrol edebilme ve verilerin tamamını kayıt etme imkanı sunuyor. Gelen ve giden tüm SMS’lerin içeriğinin yanı sıra hangi tarihte iletildiği, gönderilen yanıtlar ve daha fazlası bu program kapsamında takip edilebiliyor. 

SMS’leri Takip Etmenin En İyi Yolları

Hedef cihazı sanki avucunun içindeymiş gibi takip etmek ve en önemlisi yönetebilmek istiyorsan senin aradığın cevap kesinlikle SMS takip programlarında saklı.

mSpy

SMS verileriyle yetinmeyenler için en popüler programlardan biri mSpy. Bu program aracılığıyla tüm arama kayıtları, rehber bilgileri, giden ve gelen SMS detayları ve sosyal ağlardaki tüm veriler başta olmak üzere binlerce veriye kolayca erişebilirsin. Bu program aynı zamanda telefonun diğer birçok özelliğini de uzaktan kontrol edebilmene yarıyor.

mSpy ile kendin için anahtar kelimeler belirleyerek bu kelimeler geçtiğinde bildirim talep edebilir, özel konum belirleyerek de cihazın bu konum dışına çıkması halinde yine anlık bildirim alabilirsin.  Sosyal ağlarda ilgili hesaplara ait görsel ve metinsel içeriğe ulaşabilmenin yanı sıra; canlı konum takibi, internet geçmişi inceleme, rehber ve aramalara tam erişim gibi birçok özellik de mSpy’ın geniş hizmet

mSpy Resmi Sitesini Ziyaret Etmek için Buraya Tıklayın

SpyBubble

Tıpkı diğer telefon takip programları gibi arka planda görünmeden çalışan bu program, hedef telefondaki tüm verileri toplayarak online bir panele yansıtıyor. İnternet bağlantısına sahipsen dilediğin yerden bu bilgilere erişebilirsin. 

Gelen giden aramaları görme, SMS takip etme, internet geçmişine erişme, konuşmaları dinleme ve arama kaydı gibi bir çok özelliğe sahip bu program, kullanıcısına tam bir veri paketi sunuyor.

MobileSpy

150’den fazla ülkede satışa sunulan ve sms takibini mobil cihazlarda da yapmana yardımcı  olacak bu yazılım sayesinde, tüm SMS ve MMS detaylarına ek olarak; cihazdaki fotoğraf ve videolara erişme, arama kaydı, Messenger WhatsApp gibi mesajlaşma uygulamalarını takip etme ve konum bulma gibi birçok özellik sunuyor. Özellikle canlı konum takibi ve konuşma kaydı alma gibi özellikler bu programı herkes için çok daha cazip hale getiriyor.

iPhone ve Android SMS Takip Etme

Uygulamayı kullanmaya başlamadan önce, en popüler işletim sistemlerinin her ikisi için kurulum sürecinde size rehberlik edeyim:

iPhone için

Normal şartlarda kurulum için 2 farklı seçenek mevcut. Ben burada jailbreaksiz kurulum yöntemini anlatacağım. 

 • Kurulumun ilk aşamasında platform seçimi yapmalısın. 
 • Burada “iPhone/iPad Jailbreaksiz” seçeneğini seçmelisin. 
 • Daha sonra “Devam et” butonun tıklayarak ikinci adımda iCloud bilgilerini giriş yapman gerekiyor. Bu işlem için hedef telefona ihtiyacın olacak.

Eğer ayarları önceden yaptıysan hedef cihaza erişimin olmadan direkt üçüncü adıma geçebilirsin. Ayarları yapmadıysan, kullanmak istediğin Apple kimliği için 2 aşamalı doğrulamayı kapatmalısın. 

 1. Öncelikle https://appleid.apple.com’a gir ve cihaz sahibinin kimliğine tıkla. 
 2. Burada “Güvenlik” seçeneğini ardından da “İki aşamalı doğrulamayı kapat” seçeneklerine tıkla. 
 3. Daha sonra hedef cihazın Apple kimliğini ve şifresini istenen bölüme girerek “Doğrula” seçeneğini tıklaman gerekiyor. 

Bilgiler doğruysa son ekran olan “Tebrik” ekranı görülür ve program yüklenmiş demektir.

Android için

İlk olarak Ayarlar>Güvenlik kısmından “Bilinmeyen Kaynaklar”a gelerek uygulamayı yüklemeye izin vermen gerekiyor. Daha sonra: 

 • Ayarlar>
 • Google>
 • Güvenlik>
 • Uygulama Doğrulama veya Ayarlar>
 • Google>
 • Güvenlik>

Play Protect dizinini takip ederek “Cihazı güvenlik tehditlerine karşı tarayın” seçeneğini devre dışı bırakmalısın.

mSpy apk. uzantılı dosyasını indirdikten sonra web sitesini ziyaret ederek güvenlik kodunu girip indirme işlemini başlatabilirsin. İndirilen dosyalar arasında bt.apk dosyasını bularak ve dosyaya tıkla ve yükleme işlemini başlat. 

Sonra: Yükle> Aç dizinini takip etmelisin.

 1. Bu aşamada lisans sözleşmesini kabul edip etmediğin sorusu gelecek, onaylayarak bu süreci kabul etmelisin. 
 2. Eğer programı cihaz uygulamaları arasında gizlemek istersen, “simgemi gizlemek istiyorum” seçeneğini kullanabilirsin. 
 3. Son adımda mSpy’ın sana sunduğu kayıt kodunu ‘Kayıt kodunu buraya ekleyiniz’ yazan kısma girmelisin. İşlem tamam!

Sonuç

Mesajlaşma uygulamaları ne kadar sık kullanılırsa kullanılsın, SMS’ler hala hem gündelik mesajlaşmalarda hem de markaların ya da şirketlerin ilettiği tanıtım ya da bilgilendirme amaçlı mesajlarda sıklıkla tercih ediliyor. 

SMS’ler kişiye özel olduğu ve cihazda bulundurulduğu için cihaz dışı herhangi bir erişim sağlanamıyor. Bu sebeple yüksek gizlilik ile korunan SMS’lerin takibi de zor hale geliyor.

Eğer partnerinin ya da iş ortağının senden bir şeyler sakladığını düşünüyorsan SMS takip programları bu zorluğu senin için ortadan kaldırabilir. Hedeflediğin herhangi bir cihaza %100 erişim ve geniş oranda kontrol imkanı sunan casus yazılımların yanı sıra SMS yönlendirme yöntemiyle de daha riskli de olsa SMS’lere uzaktan erişmeyi deneyebilirsin.

10 thoughts on “Mesaj Yönlendirme 2024: Telefona Gelen Mesajları İnternetten Okuma

 1. Takip etmek istediğimiz tlfnda görünüyor bu program? Kişinin casus programı farketmemesi nasıl sağlanabilir?

  1. simgesini ayarları yaparken gizleyin, farkedilmemesi için doğru kurulum yapılmalı, paket satınalırken massistance almanızı tavsiye ederim.

 2. Slm karşı tarafın sms lerini görmem için hedef telefonun mobil verisi açık mı olması gerekiyo acaba

 3. Silinen dosyalar (mesaj, uygulama, media vs) de gorunuyor mu? Format atildigi takdirde tekrar yuklenmesi gerekir mi?

  1. silinen mesajlar görünebilir. Android telefonlar için daha önce atılmış 100 mesaj ve sonraki yazışmalar, iPhone telefonlarda en geç 3 ay önceye kadar yapılmış yazışmalar kaydedilir. Fotmat atılırsa programı tekrar kurmalısınız, ama aboneliğiniz devam eder, yeni abonelik almanıza gerek olmayacak.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *