Cep Telefonları İle İlişkinizi Ve Sorumluluk Geliştirmek İçin 4 Yol

Ebeveynler çocuklarına sağduyu ve sorumluk öğretmenlerine yardım etmesi için cep telefonu kullanabilirler. İşte bazı ipuçları:

Çocuklarınızın faturaya katkı da bulunmasını sağlayın

Telefonlar tek seferlik ve devamlı masrafları vardır. Bu ebeveynler için çocuklarına para, fatura ödeme ve mali öncelikler hakkında öğretmesine devamlı bir fırsat oluşturur.

Hatta 8-12 yaş çocuklar telefon faturalarının aylık olarak ne kadar olduğunun daha fazla farkında olabilir ve kendi telefonlarının masraflarının birazını ödemek için harçlıklarının bir kısmını ayırabilir ya da ilaveten ev işleri de üstlenebilir. Daha büyük çocuklar bile kendileri faturanın tamamını ya da birazını ödeyebilir, aynı zamanda vadesi geldiğinde aylık fatura ödemesi yapmanın hesaplama sürecini gerçekten dikkatlice incelerler. Telefon servis hizmetinin durdurulmasıyla sonuçlanan bir geç ödeme, birinin kredi istihbaratına zarar vermeksizin, zamanında fatura ödemenin önemi üzerine etkili bir ders olacaktır.

Akıllı Telefon Aile Toplantısı ve Güvenlik Sorunları

Tüm yaşlardaki akıllı telefon çocukları bozulmuş bir telefonu değiştirme veya onarma masraflarının tamamını ya da bir kısmını çalışarak ya da parayla ödemek için sorumlu tutulabilir.

Mesaj aracılığıyla sevginizi onlara gösterin

8-12 yaş çocuklar ve13-19 yaş gençler metin – nokta – aracılığıyla iletişim kurmayı severler. Öyleyse eğer çocuğunuz esas olarak homurdanma vasıtasıyla yemek masası sohbetine katılan bir tip ise kısa mesajla dikkatlerini çekmeyi deneyin. Onları sevdiğinizi söyleyin ya da “eğer bir şey icat etmiş olsaydın bu ne olurdu?” gibi sohbet başlatıcılar kullanın.

cep telefonları ve ebeveyn sevgisiModern ebeveynler dijital olarak çok seviyor. Babaların %20’si ve annelerin %35’i telefonlarını çocuklarına sevgi ve ilgi mesajı göndermek için kullandıklarını söylerler.

Akıllı Telefon Aile Toplantısı. Devamı

Telefon ayrıcalıklarını genişleterek onları teşvik edin

Eğer sıkı bir telefon kullanım kuralları seti olan daha küçük 8-12 yaş arası bir çocuğunuz ya da bazı telefon ayrıcalıklarını kaybetmiş 13-19 yaş arası bir çocuğunuz varsa, telefon ayrıcalıklarını ve güveninizi nasıl geri kazanacaklarını anlamalarına yardım ettiğinizden emin olun. Bu, zamanında sizi geri arama konusunda tutarlı olma ya da okulda bir daha telefon problemi olmaması gibi telefonla ilgi davranışlar olabilir veya hatırlatmaksızın ev işi yapmak ya da belli bir seviyede notları sürdürmek gibi ilgisiz davranışlar olabilir.

Kötü telefon davranışları nasıl ayırt edilir ve başa çıkılır?

Dengeli bir şekilde telefonlarını kullanmaları için onları cesaretlendirin

Ebeveynler olarak biz konuşmak ve mesajlaşmak gibi şeyler için daima telefonumuzu kullanmayız – biz birde alışveriş yapmak, bankacılık, aile fotoğraflarını paylaşmak ve yapılacak işleri ve alışveriş listelerini yönetmek için kullanırız. İşte bazı üretken telefon kullanım örnekleri:

  • Biz birlikte alışveriş ya da yemek yaparken matematik yapın
  • Ödev yaparken ya da sohbette ortaya çıkan sorulara cevap araştırın.
  • Güncel olaylar, doğabilim, matematik ya da hepsiyle ilgili içerik öneren güvenli kaynaklardan ( yani, Apple Store ve Google Play ) eğlence uygulamalarını güvenle indirin.

Devamı okumak için tıklayın.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *