FlexiSpy Değerlendirme

FlexiSpy,piyasadaki en iyi oyunculardan biri ve 2007 yılında 1 milyon indirilme çizgisini aşmayı başardığı günden beri en popüler casus uygulamalarından biri haline geldi.Flexispy-Box Bu uygulama, sürekli olarak bu alandaki en iyi opsiyonlar arasında yer alıyor, olağanüstü bir özellik listesi var ve müşteri hizmetleri ile mücadele gerektirmeyen para iadesi garantisiyle harika değerlendirmelere sahip olmuş. Uygulamadan hoşlanmayanlar da olmasına rağmen, herkes Flexispy’ın şu anda piyasada özellik bakımından en zengin ve eksiksiz casusluk uygulamaları arasında yer aldığını kabul etmek durumunda.

FlexiSpy Review

Diğer taraftan, aralarında görünüşe göre yasadışı casusluğa göz yummanın da bulunduğu bazı pejmürde pazarlama taktiklerine itiraz ettiğimizi de söylemeliyiz. Herşeyden önce bu uygulamaların yalnızca hukuki sınırlar içinde kullanılması gerektiğini belirtmeliyiz. Böyle bir aracın pek çok meşru kullanımı bulunuyor ve potansiyel olarak illegal kullanımının reklamını yapmak uygunsuz ve dürüst olmak gerekirse de sorumsuzca bir hareket.

Flexispy’ı en son incelediğimizde, pek çok müşterisinin hizmetlerinden memnun olmaması yüzünden başları birazcık dertteydi. Bizce bunu tersine çevirmeyi başardılar ve nedenini de aşağıda özetliyoruz.

Özellikler:

Şimdi dürüst olalım, reklamı yapılan ‘150 özellik’ pozitif pazarlamadan birazcık daha fazlası ve birazcık da yanıltıcı. Gerçekten de,bunların birçoğu tamamen benzersiz bir özellik olmaktansa, aynı özelliğin ikincil dizisi olarak görülebilir. Mesela,şifre kırıcıları hemen hemen 20 farklı türden e-posta hesabında kullanılabiliyor ve bunlar 20 farklı özellik olarak sayılıyor.

Bununla birlikte, böbürlenmelerine rağmen yazılımın özellik bakımından ne kadar zengin olduğu da küçümsenmemeli. Genel olarak bakıldığında, bu hizmet size bir sürü opsiyon sunuyor ve mümkün olduğunca çok şeyi kapsamaya çalışıyor, ki bunu da genellikle başarıyla yapıyorlar. Diğerlerinin bir adım önüne geçtikleri sanılan bir alan ise, WhatsApp, Facebook, Viber, Skype, iMessage, BBM,Hangouts gibi ve daha pek çok üçüncü partinin anında mesajlaşma uygulamasını takip etme özelliği. Daha önce bunu yapabilen tek uygulama FlexiSpy’di ancak bu özellik artık standart söylenebilecek kadar olağan bir opsiyon haline geldi. Zaten kullanucuların çoğu anlık mesajlaşma uygulamalarının aktiviteleri takip etmek amacıyla casus yazılımları tercih eder.

Dikkat etmemiz gereken nokta ise cihaz uyumluluğu. Herhangi bir işletim sisteminin bir başkasından oldukça farklı olan doğasını göz önünde bulundurduğunuzda, bazı belli özellikleri tüm cihazlar üzerinden uyumlu kılmak genellikle imkansız hale gelebiliyor. Kullanmak istediğiniz belli bir özellik varsa, cihaz uyumluluğunu kontrol ettiğinizden emin olun.

Flexispy oz

Artılar:

Aramaları Takip Etme:

Canlı dinleme, kayıt, zaman damgası ile birlikte arama kayıtları, VOIP desteği, çevrede olanları dinleme ve kayıt almak için telefonun mikrofonuna bug ekleme. Bazı cihazlarda casus kamera özelliği de var.

Kısa Mesajlar:

SMS mesajlarını okuma ve kaydetme, hedeflenen anahtar kelimeleri içeren mesajları silme, sahte mesaj gönderme. E-posta erişimi de içeriyor.

Anında Mesajlaşma:

Hedef aldığınız cihaza bağlı olarak WhatsApp, Facebook, Viber, LINE, Skype, WeChat, iMessage, BBM, BlackBerry PIN, Yahoo, Snapchat ve Hangouts kısmi olarak destekleniyor.

Şifre Kırma Araçları:

Tuş kilidi, uygulama ve web sitesi şifreleri, e-posta şifreleri.

GPS Takibi:

GPS konumunu kullanarak cihazı takip edin ve konumunu belirleyin.

Multimedya Erişimi:

Cihaz üzerinde kayıtlı olan video, resim ve ses dosyalarına uzaktan eksiksiz erişim.

Uzaktan kontrol:

Uzaktan kamerayı harekete geçirerek resim çekme, cihazı açıp kapama ve çeşitli özellikler için bir dizi uzaktan SMS komutlarına sahip olmanın yanı sıra pil durumunu da görme.

Web Tarama Geçmişi:

Sayfa imi eklenen siteler de dahil olmak üzere ziyaret edilen bütün web sitelerini görüntüleme.

Uygulama Casusluğu:

Telefon defteri, takvim ve notlara erişim. Uygulaman kullanım kayıtlarının yanı sıra yüklenen programlar listesi.

Uyarılar:

SIM kart değişikliğinde ve belli kontak kişileri arandığında uyarı alma. Ayrıca başkaayarlanabilir uyarı imleri.

Hedef cihazda takip yapıldığı uyarısı bulunmuyor.

Eksileri:

Flexispy, izin olmadan yasadışı casusluk, şifre kırma ve yanıltıcı mesaj (sahte mesajlar gönderme) gibi hizmetleri destekliyor. Ve bu durum imajlarının meşruluğuna gölge düşürüyor. Bazı kullanıcılar casus uygulamaları örneğin aldatan bir eşi yakalamaya çalışmak amacıyla kullansa da kullanmasa da, hiçbir şirket açık bir şekilde yasaları çiğnemeyi desteklememeli.

Uzaktan arama dinleme özelliği, yalnızca telefon hizmetinin konferans aramasını desteklemesi durumunda çalışıyor.

150 özellik ile pazarlandığı için, bazı müşteriler kimi fonksiyonların bütün cihazlarda çalışmadığını keşfettiklerinde hayal kırıklığına uğrayabiliyor.

Flexispy ana sayfa

Gizlilik:

FBI’ın Stealth Genie’nin CEO’sunun gözaltına alınmasıyla sonuçlanan Casus Uygulama şirketleri üzerinde kurduğu baskının adından, ABD’deki birçok şirket günde bir kez cihaz kullanıcısına cihazın takip edildiğini hatırlatan bilgilendirici bir pop-up penceresi eklemek zorunda kaldı. Ne yazık ki, Flexispy bu şirketlerden biri değil ve aktif haldeyken arka planda çalıştığına dair hiçbir uyarı vermiyor. Uygulama kendini tüm uygulamalardan ve süreç listelerinden saklayabiliyor ve hiçbir şekilde herhangi bir uyarı ya da pop-up penceresi göstermiyor. Biz hiç kimsenin gizlice takip edilmesini hoş görmüyoruz ancak kullanıcının sürekli olarak takipten haberdar edildiğinde söz konusu hizmetin daha az etkili olacağına gerçekten inanıyoruz.

Yalnızca yasal olarak değil, ahlaki olarak da takip edilen bir kişiyi bundan haberdar etmeniz gerektiğini unutmayın. Çünkü yapılacak doğru şey budur.

Uyumluluk:

Hizmet çeşitli platformlar ve cihazlar üzerinde sunuluyor ve web sitesi bir yandan ihtiyacınız olan özelliklere sahip planı seçmenize yardımcı olarak karşılaştırma tabloları ve açıklamalara sahip, diğer yandan da seçtiğiniz spesifik donanım için gerçekten uygun olup olmadığını teyit ediyor. Yazılım Android üzerinde yapılacak bazı güncellemelerle son sürümlerde daha iyi bir hale getirilebilir ancak bunun dışında sunulan destek genel olarak kötü değil.

Android: 2.3 –5.0.2

iOS –iPhone/iPad: 6.x –8.4

Blackberry: 5.0 –7.1

Nokia/Symbian

 FlexiSpy Destek

Destek:

Müşteri hizmetleri FlexiSpy’a saygınlığını kazandıran alanlardan biri. Yazılımla ilgili teknik sorunlar yaşıyorsanuz, ilk durağınız şirketin online bilgi üssü olacak. Burada çeşitli aksaklık giderme teknikleri hakkında bir sürü bilginin yanı sıra ipuçları ve numaraları da bulabilirsiniz. Ayrıca, sorularınızı gönderebileceğiniz oldukça aktif bir online topluluğu da bulunuyor. Tipik olarak cevaplar nispeten hızlı geliyor ancak bunun bir forum olduğunu ve anında geri dönüş yapılmadığını unutmayın.

Eğer çözümü kendiniz bulamadıysanız, e-posta ve sohbet üzerinden destek sunmanın yanı sıra 7/24 çalışan bir çağrı merkezine de sahipler. Destek hizmetiyle iletişime geçtiğimiz birkaç seferde, bunu genel olarak sohbet hizmeti üzerinden yaptık ve sorularımızın derhal cevaplandığını gördük. Online destekten faydalanan bazı kullanıcılar kötü deneyimler yaşadıklarını raporluyor ancak biz herhangi bir sorunla karşılaşmadık.

Fiyat/Değer:

FlexiSpy hemen hemen baş döndürücü sayıda bir dizi ürün tipi ve fiyat seçeneğine sahip. Bunlar temel hizmet için ayda 68$’dan, ‘Extreme’ hizmet için 349$’a kadar çıkabiliyor. 68$ bir aylık paket test etmek için uygun ancak bu hizmeti almaya devam etmek istediğinizden emin olduktan sonra, daha büyük paketlerden birini seçmenizi tavsiye ederim. Tipik olarak bir takip projesi birkaç aydan daha uzun sürer ve uzun vadede bazı tasarruflara sahip olacağınız hemen hemen kesin.

‘Premium Paketi’ değerlendirmede şimdiye kadar ele aldığımız bütün özellikleri içeriyor. ‘Extreme’ paket FlexiSpy için sunulan ücretli eklentilerden bazılarına erişim sunuyor. Bunlar arasında tek başına satın alındığında aylık 45$’a sağlanan şifre kırıcı ve ayrı olarak satın alınırsa bir kerelik 249$ ödenen Arama Kaydedici bulunuyor. Dürüst olmak gerekirse, deneyimlerime göre temel 3 aylık paket gayet yeterli ve aylıktan çok daha iyi bir değere sahip hizmet sunuyor.

Son olarak,10 günlük para iadesi garantisi veriyorlarve vaatlerini de yerine getiriyorlar. Bu fırsat, ürünü risksiz bir biçimde denemenize ve bu özelliklerden kaçını etkili bir şekilde kullanabileceğinizi görmenize izin veriyor.

iOS,Android,Nokia/Symbian,BlackBerry:

PREMIUM Aylık 68$— 3 Aylık 99$ – Yıllık 149$

EXTREME 3 Aylık 199$– Yıllık 349$

Şifre Kırıcı:

Android+iPhone –Aylık 49.00$

FlexiRECORD:

Aramaları kaydetmek için araç– tek başına sunulan yazılım.

Tek Seferlik Ücret– 249.00$

Seçim size kaldı, tüm artıları ve eksileri sıraladık ona göre karar vermenize yardımcı olmaya çalışıyoruz. Ancak 2018 yılın tercihi olarak her ülkede mSpy kabul ediliyor.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *