Mobile Spy Değerlendirme

Mobile Spy sürüm 7.0, 2003 yılında piyasaya çıkışından bu yana uzun bir yol kat etti. Yazılım, 1997’den bu yana casusluk ve takip araçları geliştiren bir firma olan Retina-X Studios tarafından sunuluyor. Bu, aynı zamanda PhoneSheriff ve başka birçok benzer aracın da arkasında olan şirket. Aralarında Android, iPhone, iPad, Windows Mobile, BlackBerry ve Symbian’ın da bulunduğu tüm platformlar üzerinde uyumlu olan eksizsiz bir çözüm geliştirmişler.

Mobile Spy Değerlendirme

Kullanmak o kadar kolay ki, herhangi biri bile bu işi yalnızca dakikalar içinde öğrenebilir. Mobile Spy en popüler özellikler ve hatta biraz daha fazlasını sunuyor ancak mobile-spy-reviewdiğer rakiplerin sağladığı bazı kontrol araçları eksik kalmış. Facebook, WhatsApp ve Skype dahil bütün kısa mesajlar takip edilebiliyor. Aynı şekilde telefon aramalarından, opsiyonel uzaktan gizli kamera aktivasyonuna ve/veya mikrofonu etkinleştirmeye kadar takip özellikleri bulunuyor. Mobile Spy Canlı Kontrol Paneli kullanışlı ve tüm seviyelerdeki kullanıcılar için oldukça basit. Ayrıca grafik olarak da göze hitap ediyor. Bu Retina-X’in piyasaya sürdüğü en eksiksiz takip ve izleme hizmeti ve PhoneSheriff’ten biraz daha pahalı olsa da fazladan özellikleriyle gelişmiş opsiyonları buna değiyor ve Mobile Spy’ı sürünün başına taşıyor.

Malesef, Birleşik Devletler’de yakın zamanda kabul edilen yasalar artık Casus Uygulamaların her 24 saatte en az bir kez gösterilen sürekli olarak mevcut bir ikon ya da pop up ekranı üzerinden takip edildikleri konusunda bilgilendirilmelerini talep ediyor. Mobile Spy, bir ABD şirketi olarak bu yasalara tabi tutuluyor. Fazla söze gerek yok, şüphelerini gizlice takip etmek isteyenler için en iyi seçenek olduğunu söylemek mümkün değil.

Özellikler:

Tuş Kaydedici:

Telefon ya da tablette basılan her tuşu kaydeden eksiksiz tuş kaydetme özelliği.

Canlı GPS Takibi:

Konumu anında takip edin ve tarihsel harita noktalarını kaydedin.

Hedef Cihazın Ekranını Görüntüleme:

Her 90 saniyede bir yenileniyor.

Uzaktan Mikrofon Kaydı:

Uzaktan mikrofonu aktif hale getirin ve etrafta olan biteni kayda alın.

Uzaktan Kamera:

Gizli kamerayı uzaktan aktif hale getirin ve resimler çekin.

Arama Kayıtları:

Telefon numaraları, zaman etiketleri, görüşme süresi ve yapılan arama miktarı dahil arama geçmişini kaydediyor.

Anında mesajlaşma:

Saat etiketleri de dahil olmak üzere bütün SMS mesajlarını kaydediyor. Ayrıca iMessage, WhatsApp, Yahoo, BBM PIN Messages, Facebook, Twitter ve daha pek çok başka uygulama ve sosyal medya ağında takibe izin veriyor.

E-posta kayıtları:

Gmail dahil eksiksiz e-posta kaydı iPhone ve root yapılmış Android’ler için sunuluyor.

Tarama Geçmişi:

YouTube ve Facebook uygulama takibi dahil, web tarama kayıtları.

Telefon Defterine Erişim:

Hedef cihazın telefon defterine kaydedilen tüm kontak kişilere uzaktan erişim.

Takvim Erişimi:

Tarih, saat, konum ve notlar dahil kayıtlı takvim etkinlikleri.

Multimedya Dosya Erişimi:

Cihaz ile çekilmiş ya da cihaza indirilmiş resimleri ve videoları uzaktan görüntüleyin. Sesli hatırlatmalar da dahil.

Anahtar Kelime Kayıtları:

Belli kelimeler ya da küfürlü konuşma kullanıldığında cihazın uyarı vermesini sağlayın.

Uygulamaları Engelleme:

Bazı cihaz ayarları da dahil olmak üzere, tercih ettiğiniz bütün uygulamalara erişimi kısıtlayın ya da engelleyin.

Uzaktan Gizli SMS Komutları:

Cihazı uzaktan kilitleyin/kilidi açın. GPS konumunu ya da SIM bilgilerini alın. Yakın zamandaki arama, SMS, tarama geçmişi ya da kayıtlı kontak kişileri ve telefondaki multimedya fotoğrafları silin. Uygulamayı bu şekilde cihazdan silmek de mümkün.

Jeo-Parmaklık:

Cihaz belli bir coğrafi çevre içerisinde çalışacak şekilde ayarlanabilir.

Uzaktan SMS ve Aramlar:

Cihazın uzaktan herhangi bir numarayı aramasını ya da herhangi bir numaraya SMS göndermesini sağlayın.

Çalıntı Koruması:

Alarm sesi çıkarma seçeneği ile birlikte, cihazı uzaktan kilitleyin. Yeni yerleştirilen SIM kart üzerinden güncellemeleri alın.

Birden Fazla Cihazı İdare Etme:

Mobile Spy bir ya da ikiden fazla cihazı takip etme ihtiyacı duyan kullanıcıları eksiksiz bir çözüm sunuyor. Tek bir hesap Canlı Kontrol Paneli altından birden fazla cihazı kontrol edebiliyor ve bu da birçok telefonunu aynı anda gözden geçirilmesini kolaylaştırıyor.

Hizmeti Uzaktan Kaldırma:

Kontrol paneli üzerinden takip uygulamasını uzaktan silmek mümkün.

Eksileri:

Cihazın takip edildiğini belirtmek için görünür bir pop up ekranı.

Sesli aramalarını kaydetme seçeneği yok.

Web siteleri, uygulamalar ve belli telefon numaralarıyla arama ve mesajlaşmaları engelleme ya da sınırlandırma özellikleri yok.

GPS takip hizmetlerinden faydalanmak için Verizon kullanıcılarının Verizon’un GPS servisine üye olması gerekiyor.

7/24 destek hizmeti bulunmuyor.

Uyumluluk:

Mobile Spy Android, iOS (iPhone &iPad için jailbreak gerekiyor), BlackBerry, Windows Mobile ve Symbian OS telefonlarından oluşan geniş bir cihaz listesi ile uyumlu. OS sürümleri ile çalışan bütün uyumlu cihazların listesini çıkarmak için gereken zamanı ayırmışlar. Hangi özelliklerin çalışıp çalışmayacağını ve hangilerinin yalnızca Premium plana dahil olduğunu sıralamışlar. Böylece ürünü satın almadan önce ortaya çıkabilecek tüm hayal kırıklıklarına engel olmuşlar. En son uyumlu sürüleri;

  • Android 4.4.3
  • iOS7.1.2
  • BlackBerry
  • Windows Mobile 8
  • Symbian 9.5

Gizlilik:

Giriş bölümünde de sözünü ettiğimiz gibi,kısa süre önce yürürlüğe giren bir ABD yasasına göre ABD merkezli bütün Casus Uygulama sağlayıcılarının takip edilen tüm cihazlarda bir uyarı göstermesi zorunlu hale getirildi. Uyarı pop up ekranı olarak en az her 24 saatte bir gösterilecek ve aynı zamanda uyarılar çubuğunda sürekli olarak yer alan bir uyarı olarak da görüntülenebilecek. Daha fazla söze gerek yok, cihazı kullanan bütün kullanıcılarcihazın takip edildiğinden haberdar edilecek. Bunun eylemlerini gizli tutmak isteyenler için en iyi seçenek olduğunu söyleyemeyiz.

Destek:

Mobile Spy’daki destek oldukça eksiksiz. Başlangıç olarak, hesap açmak, uygulamayı indirmek ve Canlı Kontrol Paneli’ni kullanmanın yanı sıra çevrimdışı erişim için kayıtları indirmek gibi daha küçük detayları konu alan okuması kolay ama eksiksiz bir rehberleri bulunuyor. 09:00 ile 17:00 EST arasında destek hizmetlerine telefonla ya da canlı sohbetle ulaşabilirsiniz. Bu desteğin tek dezavantajı ancak yine de ihtiyacınız olduğunda her zaman bir destek fişi kaydı yapabilirsiniz. Hatta biraz bekletildiysek de, bekleme süresi uzun ile çok kısa arasında değişti ve görüşme başladıktan sonra hızlı bir şekilde ihtiyacımız olan cevapları aldık. Çalışanlar oldukça nazik ve yardımsever. Uzun zamandır piyasada olan bir yazılım şirketinin desteği ve neredeyse 10 yıllık bir deneyim sayesinde, dinamik mobil pazarı değişmeye devam ederken güncellemelerin ve yeni gelişimlerin daha uzun yıllar boyunca birbirini takip edeceğini ortaya koyuyorlar.

Fiyat/Değer:

Uzaktan gizli mikrofon ve kamera kullanımı gibi gelişmiş casusluk araçları da dahil olmak üzere sunduğu bu kapsamlı özellikler listesiyle birlikte benzer hizmetlerle karşılaştırıldığında, fiyatları oldukça rekabetçi. Daha önce de sözünü ettiğimiz gibi, aynı şirket adı PhoneSheriff olan benzer bir hizmeti biraz daha ucuz bir fiyata sunuyor ancak Mobile Spy genel olarak daha fazla uzaktan kontrol komutu ve bug özellikleri sunuyor. Bu da fazladan ödenen ücrete iyi bir değer sağlıyor. 7 günlük bir deneme süresi bulunuyor ve bu da ürünü satın almadan önce onun ihtiyaçlarınızı karşılayıp karşılamadığını test edip anlamak için bolca zaman veriyor.

Mobile Spy Temel Paket:

 3 Ay: 49.97$ – 6 Ay: 69.97$ –1 Yıl: 99.97$

Mobile Spy Premium Paket:

3 Ay: 64.97$ –6 Ay: 89.97$–1 Yıl: 139.97$

Seçim size kaldı, tüm artıları ve eksileri sıraladık ona göre karar vermenize yardımcı olmaya çalışıyoruz. Ancak 2018 yılın tercihi olarak her ülkede mSpy kabul ediliyor.

4 thoughts on “Mobile Spy Değerlendirme

  1. ben yurt disindan bu pogrami almak istiyorum ödeme kosulu siparis etme kontak yazili olarakmi görüsülüyor yardimci olursaniz sevinirim saygilar

    1. Sizin nerede olduğunuz önemli değil. Programı satınalma sırasında e-mail adresinizi gireceğiniz için tüm bilgiler vermiş olduğunuz adrese gelecek.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *