Telefondan Hangi Sitelere Girilmiş, Nasıl Öğrenebilirim 2024?

Çağımız İnternet çağı. Akıllı telefon kullanmayan neredeyse yok gibi. Haliyle İnternet tüm mobil cihazların olmazsa olmazı. Masaüstü bilgisayarlardan İnternet’e girmek yerine, insanlar mobil cihazlarına, özellikle de cep telefonlarına yöneliyorlar. Telefondan hangi sitelere girilmiş?

telefondan hangi sitelere girilmiş tarama geçmişi

Akıllı telefonlar ile İnternet’te gezinmenin bu kadar kolay ve hızlı olması nedeniyle kimi zaman çocuğunuz kimi zaman eşiniz telefonunu elinden hiç düşürmüyor. Sorduğunuz da ise “İnternet’te dolaşıyorum” gibi bir cevap alıyorsunuz. Ancak bu cevaptan tatmin olmayan pek çok insan, eşimin telefonunu takip etmek istiyorum diyerek telefondan hangi sitelere girilmiş nasıl öğrenebilirim diye araştırmaya başlıyor.

Bu yazımızda bu merak edilen konuyu ele alacağız. Neler yapabileceğinizi öğrenmek için okumaya devam edin.

Telefon Takip Programı Yükleyerek Başlayın

iPhone veya Android telefondan hangi sitelere girilmiş öğrenmenin en kolay yolu, bir İnternet takip programı edinmek. Bu konuda yardım alacağınız uygulamalar var ama güvenilir bir şekilde İnternet geçmişi takibi yapmanızı sağlayacak en iyi uygulama mSpy’dır.

MSPY DENEYİN

Gelişmiş özellikleri ile izlemek istediğiniz kişinin telefonuna yazılımı indirip kurmanız yeterli olacaktır. Bunu yapmak için ilk olarak mSpy web sitesine girmelisiniz. Şimdi Satın Al sayfasından programı takip etmek istediğiniz özelliklere göre uygun abonelik paketini seçebilirsiniz. Gerekli formları doldurduktan sonra kurulum sihirbazını takip ederek hedef telefona programı yükleyebilirsiniz.
Diğer pek çok takip programının aksine mSpy jailbreak veya root gerektirmeden web geçmişi takibi yapabilir. Nasıl mı, okumaya devam edin.

ANDROİD KURULUM   İPHONE KURULUM

Jailbreak veya Root Yapmadan İzleyin

mSpy ile telefondan hangi sitelere girilmiş görmek için hedef cihaza root ya da jailbreak yapmanıza gerek yok. Yönetici haklarını açan root ve jailbreak işlemine gerek duymadan Android ve iPhone İnternet geçmişine bakma mSpy tarafından rahatlıkla yapılabilmektedir.

Android cihazlar için izlenecek cihaza yükleyeceğiniz mLite, mSpy’ın rootsuz Android telefonları için düzenlenmiş versiyonudur. Jailbreaksiz bir iPhone telefonu takip edecekseniz hedef telefona ait iCloud bilgilerini bilmeniz ve iCloud yedeklemenin etkin hale getirilmiş olması gereklidir.

Gezilen tüm sitelerin takibini yapabilirsiniz. İzlenen kişi İnternet’e gizli sekmeler aracılığıyla girerse takip edilebiliyor mu gibi bir soru akıllara gelebilir, şimdi bunu yanıtlayalım.

MSPY İNCELEYİN

telefondan hangi sitelere girilmiş tarama geçmiş bilgileri

Gizli Sekmede Gezilen Web Siteleri Geçmişi Nasıl Görülür?

mSpy’ın keylogger özelliği burada devreye giriyor ve işinizi kolaylaştırıyor. Burada bir bakıma İnternet takip keylogger yani tuş vuruşu kaydedici tarafından gerçekleştiriliyor. Bu bilgileri ise kullanıcı panelinize girdiğinizde tarama geçmişi sekmesinde değil, keylogger (tuş vuruşu kaydedici) sekmesinde göreceksiniz. Gizli sekmede gezilmiş web sitelerini burada görüntüleyebilirsiniz. Ya, hedef kullanıcı internet geçmişini silerse ne olacak? Cevabı son bölümde!

telefondan hangi sitelere girilmiş imleler

İnternet Geçmişi Silinmiş ama Görülebilir mi?

Son olarak, hedef kullanıcı, telefonundaki İnternet geçmişini silerse ne olacak sorusunun cevabını ele alalım.

Hedef kullanıcı, iPhone ya da Android internet geçmişi silme gibi bir şey yapsa dahi bunu görmek mümkün. mSpy yakaladığı tüm bilgilerin görüntülenmesini sağlar. Hedef kullanıcı girdiği bir web sitesini geçmişten kaldırmış olsa dahi o mSpy tarafından kaydedilir. Elde edilen bu veri, tarama geçmişi olarak gösterilir, kullanıcı paneline aktarılır. Bu verilerin tarama geçmişinden silinip silinmediği belirtilmez.

Netice itibariyle kullanıcı girdiği bir web sitesini veya tarama geçmişinin tamamını silse dahi o siteye/sitelere girmiştir. mSpy da bunu gezilen web sitesi olarak algılar ve size aktarır. Siz de bu verileri kullanıcı panelinizden takip edebilirsiniz.

mSpy ile en son girilen sitelerin kolay bir şekilde görülebildiğini anlatmış olduk. Sevdiklerinizin İnternet güvenliği için mSpy edinin!

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *