Whatsapp Takip Nedir ve Nasıl Kullanılır?

Dünya genelinde neredeyse tüm cep telefonlarında yüklü halde bulunan bir uygulama olan Whatsapp, kullanım kolaylığı ve sahip olduğu diğer tüm gelişkin özelliklerle giderek yayılmaya devam ediyor. Grup konuşmaları da yapılan bu uygulamada, canlı video görüşmesi, fotoğraf, dosya ve sesli mesaj gönderme gibi önemli özellikler var. 

WhatsApp çevrimiçi takip

Çocuklarının Whatsapp üzerinde kimlerle ve ne kadar süreyle konuştuklarını merak eden ebeveynler ya da çalışanlarının iş zamanında online sohbet yapmasını  istemeyen işverenler için, Whatsapp takip programı uygulamaları bulunmatadır. Bu uygulamaların en çok tercih edilenlerinden biri olan mspy, kullanıcılarına detaylı bir rapor sunmaktadır.

Whatsapp takibi nasıl yapılır?

En çok kullanılan anlık mesajlaşma platformlarından biri olan Whatsapp, çocuklarımızın kimlerle görüştüğü ve ne tür içerikler aldığı konusunda bizi endişeye düşürebilir. Çocuklarımızı rahatsız edip, onlara takip edildikleri hissini yaşatmadan, zararlı kişilerden ve içeriklerden onları koruyabilir, bulundukları konum hakkında bilgi alabilir, tüm arama kyıtlarına erişebilir ve ziyaret ettikleri siteler içinde zararlı bulduklarımızı engelleyebiliriz. 

Güvenli internetin henüz tam olarak uygulanamadığı dünyamızda işte bu noktada takip programları anne babaların ve işverenlerin imdadına yetişiyor. Bu yazıda Whatsapp takibinin nasıl yapıldığı ve takip programlarının hangileri olduğu konusunda size bilgiler vereceğiz. Bu programlar içinden hangilerinin eniyisi olduğu ve nasıl kullanılıcakları ile ilgili de aydınlatacağız. Özellikle Whatsapp için bir takip programı arıyorsanız bu bilgilerin ışında bunun nasıl yapılacağını öğreneceksiniz. 

Bir kişinin Whatsapp hesabını takip etmek istediğinizde bunun birden fazla yolu bulunmaktadır. Whatsapp casus programları bunlardan biridir. Buna ek olarak Web takip ve Whatsapp takip programı da verilebilir. Şimdi bunları artı ve eksileriyle inceleyelim.

WhatsApp İzleme

Numarayı Gir:

Whatsapp Web

Bildiğiniz gibi yalnızca cep telefonunuzdan değil, tablet, diz üstü bilgisayar ya da masa üstü bilgisayarınızdan da Whatsapp’ı kullanabiliyoruz. Bunun için tek yapmanız gereken https://web.whatsapp.com/ adresine girerek ekrandaki QR kodu cep telefonunuzdaki Whatsapp uygulamasıyla scan yapmanız. Scan işlemi biter bitmez bilgisayarınızda Whatsapp hesabınız görüntülenecek ve tıpkı cep telefonunuzda olduğu kullanmaya başlayacaksınız. 

Bu şekilde takip yapmak isterseniz, Whatsapp’ını takip etmek istediğiniz kişinin telefonunu birkaç saniyeliğine almanız gerekmektedir. Daha sonra bilgisayarınızdan Whatsapp Web adresine girerek, bu kişinin telefonuyla ekranda çıkan kodu tarattığınızda, onun Whatsapp’ı açılacak ve böylece tüm bilgilere ulaşabileceksiniz. 

Fakat burada dikkat edilmesi gereken konu, işlem çok basit olmasına karşın, telefon, bilgisayarınızdan uzaklaştığı takdirde bağlantının kesilecek olmasıdır. Bu nedenle takip edeceğiniz telefonun evinizin sınırları içinde kalabilmesi önemlidir. Ayrıca telefonunu takip ettiğiniz kişi, telefonunun ekranında o anda web uygulamasına bağlı olduğunu farkedebilir. Bu da yakalanmanız anlamına gelecektir. 

Mac Spoofing

Bu yöntem biraz teknik bilgi gerektirmekle birlikte, hem ücretsizdir hem de verilen direktifler eksiksiz olarak yerine getirildiğinde, herkesin başarıyla uygulayabileceği bir takip yöntemidir. Fakat yine de hedef telefona fiziksel ulaşmak burada da gereklidir. 

 • Öncelikle kendi telefonunuzdan Whatsapp uygulamasını silin. 
 • Hedef telefonu alın ve MAC adresini bulun. Bu adres 01: 52: 28: 39: 79 gibi ikili sayılardan oluşur. Android telefonlarda Ayarlar, Telefon Hakkında, Durum, WiFi MAC Adresş olarak geçer. iPhone’da Ayarlar, Genel, Hakkında, WİFİ olarak bulunabilir. 
 • Daha sonra kendi telefonunuzun MAC adresini bir kenara kaydedin. 
 • Kendi telefonunuza hedef telefonun MAC adresini girin. Böylece Whatsapp bu adresi hemen tanıyacak ve siz de hedef telefonun hesabına erişmiş olacaksınız.
 • iPhone için Wifispoof, Android için BusyBox gibi MAC spoof uygulamalarını kullanabilirsiniz. 
 • Kendi telefonunuza Whatsapp’ı yükleyin ve hedef telefon numarası ile çalıştırın. 
 • Bundan sonra hedef telefona bir doğrulama kodu gidecektir ve bu esnada telefonun sizde olmas gerekmektedir. Gelen kodu onaylayıp hedef telefondan silin. Artık takip etmek istediğiniz kişinin Whatsapp’ı sizin telefonunuzda çalışmaya başlayacaktır. 

Bu yöntem aslında göründüğü kadar karmaşık değildir. Üstelik ücretsizdir. Fakat yine de hedef telefonun bir süre sizde kalmasını gerektirecek bir işlem süreci vardır. 

Takip Uygulamaları

Takip uygulamaları Whatsapp takibi için kullanılabilecek en iyi yöntemdir diyebiliriz. Kullanımının kolay ve risksiz olması nedeniyle daha fazla tercih edilmektedirler. Şu anda dünyada pek çok takip uygulaması satılmaktadır ve bunların tamamının kullanımı yasaldır. Yine de aralarında bir kıyaslama yaparak kendinize en uygun olanı tercih edebilirsiniz. 

mSpy-Whatsapp

Bu hizmeti satın aldıktan sonra size nasıl kullanacağınızla ilgili müşteri hizmetleri desteği sunulmaktadır. Üstelik dilediğiniz zaman uygulamayı sonlandırabilirsiniz. Günümüzde mSpy, Flexispy, Spybubble ve MobieSpy gibi uygulamalar en çok tercih edilenlerdir. Fiyatları değişiklik gösterirken, hemen hemen hepsinin verdiği hizmet aynıdır. Bu uygulamaları inceleyerek kendiniz için en uygun olanını seçebilir ve satın aldıktan sonra hiç zaman kaybetmeden kullanmaya başlayabilirsiniz. 

En iyi telefon takip programları 2024

mSpy

Whatsapp takip etme programlarının içinde en iyilerinden biridir. Dünya genelinde oldukça fazla kullanıcısı vardır. iPhone ve Android telefonlarda kullanılabilir. Sunduğu hizmetler içinde:

 • kayıtlarının takibi
 • SMS kayıtları
 • Whatsapp mesajları
 • konum belirleme etc.

Hedef telefonun coğrafi olarak çerçevelenmesi ve çerçevenin dışına çıktığında bildirim gönderilmesi, istenilen internet sitelerinin engellenmesi, gelen aramalardan bazılarının engellenmesi, e-posta yazışmalarını ve internet geçmişini görebilme gibi hizmetler sunmaktadır.  

mSpy’ı satın aldıktan sonra size gönderilen e-postada programı adım adım nasıl kuracağınız ile ilgili bilgiler bulunmaktadır. Ayrıca sizin adınıza açılan hesabın kullanıcı adı ve şifresi de yer alır. Bu bilgiler ışığında programı hedef telefona kolayca yükledikten sonra adınıza açılmış hesapa giriş yaparak takşbe başlayabilirsiniz. Programın bir haftalık ücretsiz deneme süresi bulunuyor. Yine de satın aldıktan sonra beğenmediğiniz takdirde 10 gün içinde geri iade edip, paranızı alabilirsiniz. 7/24 müşteri hizmetleri sayesinde aklınıza takılan her konuyu dilediğiniz zaman sorabilirsiniz. 

MSPY’I İNDİR

SpyBubble

İkinci olarak ele alacağımız SpyBubble, telefon takip programı olarak yine çok tercih edilenlerden ve en iyilerinden biri. Aileler ve işverenler için geliştirilen bu casus takip programın da kurulumu ve kullanımı son derece basit. Verdiği hizmetler de oldukça geniş:Arama dinleme, çevresel sesleri dinleme, SMS takibi, arama takibi, Whatsapp takibi, iMessenger takibi, Fotoğraflara ve E-postalara erişim, uzaktan kontrol, konum bilgisi, rehber erişimi ve tarayıcı geçmişini görme. 

Bu uygulamayı kullanmak için de hedef telefona kısa süreliğine de olsa erişmeniz ve size gönderilen linkteki yazılımı telefona yüklemeniz gerekiyor. Yüklediğiniz yazılımın telefon sahibi tarafından görüleceğinden endişe etmemelisiniz çünkü ekranda her hangi bir ikon olmadan geri planda çalışan bir uygulama. Ayrıca SpyBubble’da sizin için açılan hesaba girerek takip etmek istediğiniz telefonun her hareketini anlık olarak görmeniz mümkün. Fiyatı ve ödeme seçenekleri herkese uygun. İphone ve Android telefonlarda kullanılabilir. 

SPYBUBBLE’I İNDİR

MobileSpy

En iyi Whatsapp casus yazılımlarından biri olarak bilinen MobileSpy, uzun süreye dayanan deneyimi ile dünya genelinde pek çok müşteriye hizmet vermekte. Bu uygulama şu anda 150’den fazla ülkede satılmakta. Whatsapp, Skype, Snapchat, Facebook, Telegram, Vine ve Viber gibi sosyal medya etkinliklernin takibi, konum bilgisi, arama kayıtları, SMS ve MMS takibi, fotoğraf ve video görüntüleri, ziyaret eidlen siteler, rehberde kayıtlı kişiler, gelen ve giden e-postalarla ilgili tüm bilgileri elde edebileceksiniz. 

Birden fazla değişik paket seçeneğiyle sunulan bu programda kendi dilinizde yardım almanız da mümkün. Teknik destek ve müşteri hizmetleriyle canlı sohbet olanakları var. Hızlı ve kolay kurulumun yanı sıra İOS ve Android cihazlara uyumlu. Ödeme seçenekleri fazla. 

Whatsapp casus programları nasıl kullanılır?

İnternet güvenliğinin çocuklarımız için sağlanması ve çalışanların iş zamanında sosyal medyada zaman geçirmesinin önlenmesi için ideal birer seçenek olan casus programların kullanılması düşünüldüğünden daha kolaydır. Teknolojik bilginizin olmasına gerek kalmadan, müşteri hizmetlerinin de yardımıyla kısa sürede kolayca kurulumunu yapacağınız bu yazılımlar, hedef telefonları anında izlemeniye başlamanızı sağlayacaklar. 

En çok kullanılan anlık mesajlaşma platformlarından biri olan Whatsapp için kullanmayı düşündüğünüz takip programını satın almalısınız. Kullanacağınız  programı seçip, satın alma işlemini tamamlar tamamlamaz, müşteri hizmetleri tarafından size bir e-posta gönderilecek. Bu e-postanın içinde hem sizin için açılmış bir hesabın kullanıcı adı ve şifre bilgisi hem de hedef telefona yükleyeceğiniz programın linki yer almaktadır.

Casus programların neredeyse tamamı hedef telefona fiziksel olarak erişim gerektirmektedir. Bu nedenle çalışanlarınızın ya da çocuğunuzun telefonunu, programın kurulum süresine yetecek kadar elinizde bulundurmanız gerekir. Size gönderilen e-postada gereken tüm adımların bilgisi yer almaktadır. Programı hedef telefona nasıl yükleyeceğiniz resimlerle ve adım adım verilir. Yine de yardım almak isterseniz müşteri hizmetlerinin yardımı ile de bu işlemi gerçekleştirebilirsiniz. 

Kurulumu tamamladıktan sonra ve sizin için açılan hesaba giriş yapıp takibe başladıktan sonra hedef telefona yeniden fiziksel erişim gerekmez. Artık hesabınıza girerek anlık olarak takibe başlayabilir, sizin için hazırlanan detaylı raporları görebilirsiniz. 

Örneğin mSpy takip programının Android cihazlar için dört farklı abonelik seçeneği bulunuyor: 1 Ay Temel, 1 Ay Premium, 3 Ay Premium ve 12 Ay Premium. Fiyatlar aylık 12.49 TL ile 53.99 TL arasında değişiyor. Öncelikle e-posta adresinizle üye oluyorsunuz. Seçiminizi yaptıktan sonra ‘Satın Al’ seçeneğine tıklayıp karşınıza çıkan formu eksiksiz olarak dolduruyorsunuz. 

Ekran sizi adım adım üyelik ve satın alma işlemi boyunca yönlendiriyor. Yükleme için yardım isterseniz iki ayrı seçenekten birini seçerek bunlar için gereken ödemeyi de yapmalısınız. Bu seçenekler mAssistance kurulum ile yardım ve Destek Öncelik Hattı 7/24 Premium Teknik Yardım. Ardından ödeme bilgilerinizi girip ‘Siparişi Gönder’ butonuna tıkladığınızda satın alma işlemi bitmiş oluyor. 

Yükleme işlemi için hazırlanan bir video mSpy internet sitesinde mevcut. Tüm işlme burada detaylarıyla anlatılıyor ama yinde de yardıma gereksinmeniz olursa müşteri hizmetlerini arayabilir ya da canlı sohbet hattından ulaşabilirsiniz. 

Sonuç

İnternetteki zorbalıklar, akran zorbalığı ya da zararlı içerikleriden çocuklarınızı ve sevdiklerinizi korumak, çalışanlarınızın iş zamanı sohbet uygulamalarında zaman geçirerek verimlerini düşürmelerini önlemek istiyorsanız siz de telefon takip uygulamalarını kullanmayı düşünebilirsiniz. Yalnızca Whatsapp takip değil, telefonla yapılan neredeyse tüm hareketleri izleyebileceğiniz bu uygulamalarla ilgili genel bilgileri sizlere burada sunduk.

Bunlardan birini seçerek siz de çocuklarınızın daha güvenli bir biçimde telefon kullanmasını sağlayabilir ya da çalışanlarınızın işi suistimal etmesini engelleyebilirsiniz. Çünkü güvenli internet güvenli bir yaşam demektir. 
İnternette dolaşırken bir foruma yazılmış şu soruyu buldum.

Çocuklarımın whatsapp mesajlaşma geçmişine ulaşmak istiyorum ve o mesajların benim telefonumda da olmasını istiyorum… Bir whatsapp mesajı aldıklarında, ben de o mesajı almak istiyorum.

MSPY İNCELEYİN

Son zamanlarda içimde,  çocuklarımın doğru yolda olmadıkları hakkında küçük şüpheler uyanıyor. Bu whatsapp mesajlarının aynı anda kendi telefonuma nasıl gelebileceği hakkında bilgi almak istiyorum…. Lütfen benim için bir çözüm bulun.

Whatsapp mesajlaşma geçmişine ulaşırsam ne olur?

Aldatma bu günlerde çok sıkça görülen bir durum ve sizi aldattığının farkına varmak  çok zor. Aramaları ve mesajları takip eden birçok uygulama var ama ya Whatsapp mesajları, onları takip etmenin bir yolu var mı?

mSpy bunu yapabilir, aşağıdaki sorulara bir çözüm olarak tek yapmanız gereken şey, bu uygulamayı onu akıllı telefonuna indirmek ve sonrasında cep telefonunuzdan veya bilgisayarınızdan onun bütün whatsapp mesajlaşma geçmişini uzaktan takip edebilirsiniz.

mSpy ücretli bir uygulamadır ve aşağıdaki banner ‘a tıklayarak onu en ucuza satın alabilirsiniz.

Gelen arama terimleri:

 • whatsapp yazışma geçmişini online olarak nasıl görebilirim
 • online whatsapp geçmişi
 • online whatsapp mesaj geçmişi
 • başka birisinin whatsapp yazışma geçmişini nasıl görürüm
 • online olarak whatsapp geçmişini nasıl kontrol edebilirim

WhatsApp mesajları nasıl okurum?

Hedef cep telefonuna (Android/iPhone) indirebileceğiniz mSpy uygulamasının en uygun paketini yükleyin ve bilgisayarınızdan, akıllı telefonunuzdan ya da iPad’ınızdan tüm WhatsApp mesajlarını görebilirsiniz hatta onun konumunu bile takip edebilirsiniz. Android kullanıcıları takibi mSpy Lite üzerinden yapabiliyor.

Diğer bazı özellikleri aşağıda listelenmiştir.

Whatsapptan konum takibi yapılabilir mi?

Pratikte, eğer o kişi konumunu sizinle paylaşmak istemiyorsa, bunu bilmeniz mümkün değildir fakat ufacık bir yardımla onu kolayca bulabilirsiniz. Bunu nasıl yapacağınızı görelim!

İhtiyacınız olan tek şey mSpy uygulamasıdır. Bu uygulama o kişinin telefonuna bir kere indirildi mi onun konumunu görmek artık çok kolay olacaktır.

133 thoughts on “Whatsapp Takip Nedir ve Nasıl Kullanılır?

 1. Peki bu programı takip etmek istediğimiz telefona mı kurmak gerekiyor nasıl kurulum yapılacağını anlamadım müşteri destek hattına nerden ulaşabilirim

  1. Program takip edilecek telefona kurulur. Programı satınaldıktan sonra size kurulum adımlarını içeren bir e-posta gelecek. Müşteri destek ekibinden de yardım alabilirsiniz. Telefon numaraları satıcı sitesinden alabilirsiniz.

 2. merhabalar ben 7 gun prenıum ucretsız denem surumunu kullanmakıstıorum satınalmaya yonlendırıyor pakete geldıgımde banka bılgısı ıstıyor ucret gostermıyor ama bı turlu yapamadım kartta para olmadan olmuyormu anlayamadım nasıl yuklıcez

  1. 7 gün bitmeden aboneliği iptal ederseniz girdiğiniz karttan ödeme kesilmez, kullanmaya devam ederseniz aylık ücret kesileceği için parası olmayan kart kabul edilmiyor, o yüzden başka bir kart bilgilerini girin, beğenmezseniz 7 gün içinde aboneliği iptal etmeniz gerekir.

 3. Merhaba .. ürünün kurulumu ortalama kaç dakika sürüyor? Yani yükleyeceğimiz telefona maksimum kaç dakika erişmemiz gerek?

  1. Takip edilecek telefon rootlu Android ise 3-5 dakika, root işlemi yapılacaksa 1 saati bulur. iPhonelarda kurulum daha basit, iCloud ID ve şifresini girmeniz 20 saniye alır.

  1. Deneme sürümü ile başlayın. Kart bilgileri girmeniz gerekecek, 7 gün ücretsiz kullanacaksınız, programı beğenizseniz yeniden telefona kurmanız ve satın almanız gerekmeyecek, otomatik olarak kartınızdan bedeli kesilir. Beğenmezseniz de 7 gün bitmeden deneme sürümünü iptal etmeyi unutmayın.

 4. bu programdan yüklemiştim fakat cihazını yani telefonu degiştirmiş ama telefonun numarası aynı takibe devam edebilir miyim whatsapp mesajlarını okumaya devam edebilir miyim

  1. programı yeniden yüklemeniz gerekir, numarası eski kalsa da program telefona yüklüydü, o yüzden yeniden kurulumu yapmalısınız.

 5. Merhaba …malum benim esimde 7/24 elinde telefonla dolaşıyor ve şifreli …aynen katılıyorum size yeni telefon alma zamanı bizimde gelmiş 😉 şimdi benim de sorum şu …malum yeni telefonda mesala Facebook yada WhatsApp kurulu değil .dolayısıyla bu programı satın alıp cihaza yükledim diyelim ki sonradan telefona kendisi Facebook ve WhatsApp’ı yüklendiğinde takip edebilecekmiyim ?

  1. Tabiki, telefona sonradan kurulasa da takip ediliyor çünkü program telefona yüklü yani telefona bağlı olacak, üzerinde ne varsa izlenir.

 6. Merhaba, kuz arkadaşımın davranışlarından şüpheleniyorum ona bir telefon aldım Samsung galaxy s8 henüz vermedim telefonu. Haftaya Doğum gününde vermek istiyorum. Ama daha önce önerdiğiniz casus programını kurup öyle vereceğim. Kurulum yapılmadı henüz kendisi yapar artık ama benim yüklediğim program devre dışı kalır mı ya da iletileri yönlendirdiğim kendi mail adresi bilgilerim silinecek mi?
  Yanıtlarsanız sevinirim,

  1. Merhabalar, yasal kullanım kurallarını okumanız tavsiye edilir https ://tr. mspy. com/terms-of-use.html
   kurulumlar sonradan yapıldığında bile program ve ayarları silinmez.

 7. Merhaba,telefonlardan birinin iPhone olması şartmı? Birde ayarlardan uygulamanın yüklü olduğunu anlamak oluyomu?
  Cevaplarsanız sevinirim ☺️

 8. Merhaba bayan arkadasima samsung telefon aldim henuz vermedim casus programini kurup oyle vericem sormak istedigim şu programi kuracagim bayan arkadasimin telefonun uzerinde sim kartin takilimi olmasi gerekiyo.yoksa sim kartsiz kura biliyormuyum

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *