Telefon Dinleme Teknikleri – Cep Telefonu Nasıl Dinlenir

Telefon dinleme yapabilmek için yine akıllı bir telefondan fazlasına ihtiyacınız yok. Gelişmiş mobil teknoloji sayesinde, ihtiyacımız olan her şey bu küçük akıllı kutularda mevcut. Aşağıda ayrıntılı açıklayacağımız üzere, başkasının telefonunu nasıl dinleyebilirsiniz hep beraber öğreneceğiz.

Çalışanlarınızın firmanızı tehlikeye soktuğunu ve gizli bilgileri üçüncü kişilerle paylaştığını mı düşünüyorsunuz? Veya eşinizin hareketlerinden şüpheleniyor ve siz işe gittiğinizde neler yapıp kimlerle görüştüğünü merak mı ediyorsunuz? Tüm bu nedenlerle veya telefon dinleme için başka sebeplere sahipseniz, doğru yerdesiniz.

En iyi telefon dinleme programı

Telefon Dinleme İçin Nereden Başlanır?

Telefon dinleme yapabilmeniz için öncelikle ihtiyacınız olacak şey yöntemler hakkında bilgi edinmektir. Bu yöntemlerin başında da casus yazılımlar gelir. Başkasının telefonunu dinleme programı deyince en çok tercih edilen yöntem olan casus programlar, size başka pek çok imkân da sunar. Tercih edilmelerinin başlıca sebebi de bu ve gizliliğe çok özen gösteriyor olmalarıdır.

Cep telefonu dinleme programı sahibi olmak için yapmanız gereken ikinci şey ise, kullanmaya karar verdiğiniz casus programı, telefonunu dinlemek istediğiniz kişinin telefonuna indirmek olacaktır. Bu nedenle karşı tarafın tuş kilidi, ekran koruma anahtarı veya sim kart şifresi gibi kimi temel bilgilere sahip olmanız gerekmektedir.

Telefon Dinleme Programı Neleri Takip Edebilir?

Telefon dinleme casus programı indirmeniz durumunda karşı tarafın telefonunu bir nevi ele geçirmiş olursunuz. Özellikle ebeveynler ve işverenler açısından oldukça önemli avantajlara sahip olan bu programlar sayesinde karşı tarafı huzursuz etmeden istediğiniz verilere ulaşabilirsiniz. Sadece konuşmalarını dinlemekle kalmaz, kişinin telefonunun hemen hemen her aktivitesini gözlem altına almış olursunuz. Bunların arasında şu özellikler bulunmaktadır:

 • Arama bilgilerine ulaşabilir.
 • Telefon rehberini görüntüleyip değişiklikler yapabilir.
 • Mesajlarını okuyabilir.
 • Telefondaki uygulamaları, içeriklerini görüntüleyebilir, değişiklikler yapabilir.
 • Telefon dosyasını inceleyebilir.
 • Telefonun güncel konumunu ve konum geçmişini görebilir.
 • İnternet arama geçmişini inceleyebilir.
 • E-posta ve takvime erişim sağlayabilir.

Ve buna benzer özellikler ile bu casus yazılımlar sayesinde kısacası telefon adeta her daim sizin eliniz değmiş gibi, karşı tarafı yakın takibe alabilirsiniz. Kolay kurulum ve hızlı veri aktarımı sayesinde bu programları kullanmaya başladığınızda neden çok daha önceden kullanmaya başladığınız konusunda pişmanlık bile duyabilirsiniz.

Üstelik tüm bu bilgilere karşı tarafın haberi bile olmadan erişebilirsiniz. Kurulum sonrası arka planda çalışan bu casus yazılımlar adeta birer hayalet gibi size bilgi aktarımı sağlayacaktır. Böylece bu programlar size bir ebeveyn ya da işveren olarak sizden saklanan bilgilere ulaşma konusunda oldukça büyük bir rahatlık sağlayacaktır.

Hedef Telefon NumarasıNıN Telefon Dinleme İşLemine BAşLayıP BAş YapamayacağıNıZı öğRenin

Numarayı Gir:
 

Telefon Dinleme Programı NasıL Yüklenir?

Telefon dinleme programları, sizin ve karşı tarafın hangi tür işletim sistemi kullandığına bağlı olarak küçük farklılıklar gösterebilir. Aşağıda her iki ayrı işletim sistemi için adımları ve yapmanız gerekenleri ayrıntılı olarak paylaştık. Siz de cihazın işletim sistemine bağlı olarak adım adım anlatılan kurulum sürecini kolaylıkla gerçekleştirebilir ve kısa sürede takibe başlayabilirsiniz. Telefona dinleme programı yükleme düşündüğünüzden çok daha basit. Şimdi hep beraber nasıl kurulum yapacağımızı inceleyelim.

iPhone Kurulum Rehberi

Eğer hedef cihaz iOS işletim sistemine sahip bir telefonda yeni bir iPhone cihazı takip etmek istiyor iseniz, telefonunuza numara dinleme programı yüklemek için iki seçeneğiniz bulunmaktadır. Bunlar:

è Jailbreak yaparak
è Jailbreak olmaksızın

Eğer indirmek istediğiniz dinleme programı iOS işletim sistemi ile uyumlu değilse, Jailbreak sizin için bir seçenek demektir. Ayrıca kurulum yapılabilmesi için cihazın en az iOS 7 işletim sistemine sahip olması gerekir. Daha önceki sürümlerde bu casus yazılımları kullanmak mümkün değildir. Bu yüzden cihazın işletim sistemi güncellemelerini kontrol etmeniz sizin yararınıza olacaktır.

Eğer indirecek olduğunuz cep tel dinleme programı zaten iOS ile uyumlu çalışıyorsa, Jailbreak olmadan aşağıdaki adımları takip ederek kurulumu gerçekleştirebilirsiniz:

 • Kontrol paneline giriş yapın ve yönlendirmeleri takip edin.
 • iCloud yedeklemesi yapılabilmesi için telefonun bir Wi-Fi ağına bağlı olup, fişe takılı olduğundan ve ekran kilidinin kapalı olduğundan emin olun.
 • Telefonun Ayarlar sekmesini açın.
 • iCloud’ a tıklayın ve.
 • iCloud Yedeklemesi bölümünü açık tutun.
 • ‘Şimdi Yedekle’ ikonuna tıklayın.

Sonrasında telefon dinleme programının kurulumunun tamamlanmasının ardından otomatik olarak hedef iPhone’un tüm yedeklemeleri sizin seçtiğiniz kontrol panelinin bulunduğu cihaza yapılacaktır.

Android Kurulum Rehberi

Eğer bir Android işletim sistemine sahip cihaz kullanıyorsanız, uzaktan kurulum yapmak mümkün olmayacaktır. Hedef cihaza fiziksel olarak erişiminiz olması gerekir. Ek olarak cihaz en az Android 4 işletim sistemine sahip olmalıdır. Daha eski sürümlerde bu casus yazılımlar çalışmayacaktır. Kurulum öncesi Ayarlar kısmından cihazın işletim sistemi güncellemelerini kontrol edebilirsiniz.

Android işletim sistemine sahip bir cihaza dinleme programı kurulumu yapabilmek için şu adımları uygulamanız yeterlidir:

 • Kendi cihazınızdan kontrol panelinize giriş yapın ve Android seçeneğini işaretleyin.
 • Kontrol paneliniz siz seçiminizi yaptıktan sonra size yönlendirmeleri sunacaktır.
 • Hedef telefona fiziksel erişiminiz olduğundan emin olun.
 • Kontrol panelinin yönlendirmelerini adım adım takip edin.

Kurulumu tamamladıktan sonra yapmanız gereken tek şey kontrol panelinin bulunduğu cihaz üzerinden hedef telefonu takip etmeye başlamak! Eğer bunu karşı tarafın haberi olmadan yapmak istiyorsanız size sunulan görüntüleme seçeneklerinden ‘görüntülenmez’ ikonunu seçerek programın tıpkı bir hayalet gibi arka planda çalışmasını sağlayabilirsiniz.

En İyi 3 Telefon Dinleme Programı

Eğer siz de baska bir telefon dinleme programı kullanmak istiyorsanız ve bunun için en iyi programlardan birini seçmek istiyorsanız aşağıda size gönül rahatlığı ile kullanabileceğiniz en iyi ve en çok tercih edilen 3 casus yazılım programının ayrıntılı incelemelerini sunuyoruz. Eğer siz de telefon görüşmelerini kaydeden program arıyorsanız aşağıdaki önerdiğimiz programlardan birini deneyebilirsiniz.

#1 – mSpy

Hiç kuşkusuz casus program veya telefon takip yazılımı denilince akla ilk gelecek uygulama mSpy olacaktır. Alanında uzman kişiler tarafından oluşturulan ve her geçen gün kendini bir adım öteye götüren ve hizmet yelpazesini çeşitlendiren bu uygulama tüm dünyada en çok tercih edilen güvenli bir casus yazılım uygulamasıdır.

Elbette bu denli tercih edilmesinin sebeplerinden biri de hizmet kalitesidir. Bu uygulamayı kullanmaya karar verir vermez, hizmet yetkilileri sizi yolculuğunuzun başından yönlendirir, bilgilendirir ve diğer uygulamalardan farklı olarak hizmetleri sadece satış yapıncaya kadar değildir.

Sizi tüm süreçte tamamen desteklerler ve yönlendirirler. Yardıma ihtiyacınız olduğunda hemen yanınızda olurlar ve sizi herhangi bir gizlilik sızıntısına karşı korurlar. Gelin bu efsanevi yazılım ile neler yapabilirsiniz bir göz atalım:

Hedef telefonun nerede olduğunu yani anlık konum bilgilerini görür,
· Konum geçmişine ulaşır,
· Tüm rehberine ulaşır, isimlerin doğruluğunu tespit eder,
· Telefondaki resimlere, dosyalara, videolara ulaşır,
· Telefondaki yüklenmiş uygulamalara ve içeriklerine ulaşır,
· Hedef cihazdaki tüm gönderilen, alınan veya silinen SMS’leri görüntüler,
· Tarayıcı geçmişine ve arama motoru faaliyetlerini kaydeder.

#2 – Hoverwatch

telefon DinlememSpy casus yazılımından farklı olarak, Hoverwatch yalnızca Android işletim sistemine sahip cihazların takibinde kullanılabilen bir uygulamadır. İşinizi ya da ailenizi korumak için kullanabileceğiniz casus yazılımlardan olan Hoverwatch, telefon konuşmalarını kaydeden program olarak tercih edilen yazılımlardan biridir. Hoverwatch sayesinde hedef cihazla ilgili neler yapabileceğimizden bahsedecek olursak:

 • Anlık konum bilgisini ve konum geçmişini iletir.
 • SMS ve diğer mesajlaşma uygulamalarındaki mesajları görüntüler.
 • Sosyal medya ve diğer uygulamalara erişim sağlar.
 • Alınan ekran görüntülerine ulaşır.
 • Fotoğraf, video ve diğer medyayı görüntüler.
 • Ziyaret edilen internet adreslerini ve arama geçmişine erişir.

Ek olarak; eğer hedef cihazın internet bağlantısı bir Wi-Fi ağından ya da mobil veriden kesilse bile Hoverwatch yer tespit sistemiyle hedef cihazın konumunu baz istasyonlarından aldığı veri sayesinde tespit edebilir. Böylece aile bireylerinizin ya da çalışanlarınızın güvende olmadığını düşünüyorsanız bu casus yazılım sayesinde kolaylıkla konumlarını görüntüleyerek tehlikede olup olmadıklarından haberdar olabilirsiniz.

Veri paylaşımı açısından mSpy kadar güvenilir olup olmadığı tartışılan da Hoverwatch, sevdiklerinizi ya da çalışanlarınızı takip etmek için deneyim yiyebileceğiniz casus yazılımlardan biridir.

#3 – Auto Forward

Auto Forward hem iOS hem de Android işletim sistemine sahip cihazlar için kullanabileceğiniz bir diğer casus yazılımdır. Yapmanız gerekenler programı indirdiğinizde size takip edeceğiniz adımlar halinde sunulacaktır. Auto Forward In sizlere sağlamış olduğu hizmetlerden faydalanmak için cihazın işletim sistemi güncellemeleri şu şekilde olmalıdır:

 • iPhone ve iPad için iOS 7-13,
 • Diğer Android cihazlar için Android 3-10.

Diğer casus yazılımlarla benzer olarak Autoforward’ın hedef cihaz üzerinde sizlere sağlamış olduğu hizmetlerden bazıları şunlardır:

 • Gönderilen, alınan ve hatta silinen mesajları görüntüleme,
 • Arama geçmişine ve e-postalara erişim sağlama,
 • Tarayıcı geçmişinden ziyaret edilen web sitelerini görüntüleme,
 • Sosyal medya hesaplarına erişim ve kontrol etme,
 • Cihazda yüklü olan uygulamaları uzaktan silme veya engelleme,
 • Cihazı uzaktan kilitleme (özellikle kayıp/çalıntı durumlarında).

Bu casus yazılım sayesinde aile bireylerinizi ya da çalışanlarınızı basit bir kurulum sonrası takip edebilir ve görmek istediğiniz verilere ulaşabilir, hatta kayıt altına alabilirsiniz. Veri güvenliği konusunda mSpy kadar tercih edilen bir program olmasa da kullanmak isteyebileceğiniz bir uygulama olduğu konusunda şüpheniz olmasın.

Sonuç

Sonuç olarak yukarıda detaylı olarak vermiş oldukları hizmetlerden bahsettiğimiz casus yazılımlar sayesinde hedef cihaz sahibini huzursuz etmeden takip etmeniz mümkün. Hem iOS hemde Android cihazlarda kullanabileceğiniz bu programlar sevdiklerinizin ya da çalışma arkadaşlarınızın güvende olduğu konusunda size veri aktarımı sağlayacaktır. 

Başka bir telefonu dinleme programı arıyorsanız özellikle en çok tercih edilen mSpy programını hemen kullanmaya başlayabilirsiniz. Kullanıcı dostu arayüz ve kolay kurulumu sayesinde hedef cihazda neler olup bittiğini rahat bir şekilde görüntüleme imkanına sahip olacaksınız.

Çalışanlarınızın çok vakit geçirdikleri telefonlarında neler yaptığını merak mı ediyorsunuz? İş için şirket dışına çıkan çalışanlarınızın gerçekten işini yaptığından emin olmak mı istiyorsunuz? Ya da çocuğunuzun sizden bir şeyler sakladığından mı şüpheleniyorsunuz? O halde bu casus yazılımları kullanmaya başlamak için hiç vakit kaybetmeyin. Kurulumun ne kadar basit olduğunu görecek ve bu programların size verdiği bilgilere ulaşmasını ne kadar rahatlatıcı olduğunu anlamanız çok da uzun sürmeyecek.

Yukarıda detaylı olarak vermiş olduğumuz bilgiler sayesinde başkasının telefonunu dinleme programı nasıl kurulur ve kullanılır siz de kısa bir sürede öğrenebilir ve hemen bu casus yazılımlardan birini kullanmaya başlayabilirsiniz. Hedef cihazı ve kontrol panelinin bulunacağı cihazı belirledikten sonra yapmanız gereken tek şey bu programlardan birini yüklemek ve önerilen adımları takip etmek.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *